Category: STRYKÓW

MISTRZOSTWA EUROPY W RUGBY 7. MEDALE I PUCHARY.

vhu146iurrup

Zdjecia z meczów pokażę później, ale zacznijmy tymczasem od końca czyli od uhonorowania zwycięzców. W Łodzi były dwie dekoracje. Najpierw uhonorowano drużyny, które wygrały turniej łódzki, ( 1. Irlandia, 2. Niemcy, 3. Portugalia ), później triumfatorów całego cyklu Rugby Europe 7 Grand Prix Series 2018 ( 1. Irlandia, 2. Niemcy, 3. Rosja ). Stąd też dwa wspólne zdjęcia trzech pierwszych drużyn w obydwu tych kasyfikacjach fot. 2 i 4.

Facebook: Foto Marek Kowal 


PÓŁKOLONIE W STRYKOWIE.

rtjljtr4uiitrel

W Strykowie półkolonie zorganizowała miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna a sfinansował Urząd Miejski. Rodzice płacą jedynie za obiady dostarczane przez firmę cateringową. Grupą 45 dzieci opiekują się trzy wychowawczynie. Codziennie na półkolonistów czekają nowe atrakcje np. spotkania z policjantami pod hasłem bezpieczne wakacje i prezentacja ich sprzętu, obserwowanie treningu najmłodszej sekcji motocrossowej na słynnym strykowskim torze.  Z dziećmi spotka się też znawca mitologii słowiańskiej, który utworył i udostępnia do zwiedzania „park skrzatów”. Oczywiście sama siedziba i sąsiedztwo strażaków, obserwowanie ich codziennych zajęć i sprzętu jest również dla dzieciaków interesujące. Właśnie strażacy przygotowali zajęcia  w ramach projektu ,,Kolorowy ŚWIAT żywiołów”  programu Działaj Lokalnie. Woda była tematem działań prowadzonych przez strażaków pod wodzą społecznika i naczelnika strykowskiej OSP, Łukasza Ciołka. Ich celem było to, by dzieci poprzez bitwę na baloniki wypełnione wodą odreagowały swoje emocje i powstałe napięcia, zbudowały pozytywny obraz samych siebie w grupie oraz zwiększyły poczucie własnej wartości. Biegając i przeskakując przez kurtyny wodne wzmacnialiły rozwój ekspresji ruchowej. Przede wszystkim było dużo dobrej zabawytym bardziej, że sprzyjała upalna pogoda i można było nawet użyć armatki wodnej zainstalowanej na dachu strażakiego wozu. Półkolonistów odwiedził też muzyk i lokalny celebryta Radosław Wałdowski znany jako Dj Jadzia. Potrafi on rozbawić najmłodszą publiczność choćby tylko przy użyciu akordeonu. Dzieci bardzo go lubią.

Facebook: Foto Marek Kowal


STRYKÓW. SOBÓTKI Z BAYERĄ

asfjnnn

Najpierw był konkurs na najciekawszy wianek.  Potem strażacy miejscowej OSP wystąpili w nietypowej roli. Zamiast gasić jak to mają w zwyczju wzniecili ogień i podrzucali drwa do ogniska. Na ogniu pieczone były kiełbaski, bezpłatnie przygotowane przez organizatorów czyli Ośrodek Kultury i Rekreacji. Po posiłku można było posłuchac zespołu Bayera. Choć nie jestem fanem disco polo to warto docenić profesjonalizm zespołu. Jego lider Radosław Kudelski ma świetny kontakt z publicznością. Szybko rozgrzał słuchaczy mimo mało sprzyjającej aury. Radosny, sympatyczny koncert dający radość publiczności. Wszyscy świetnie się bawili. Po koncercie było puszczanie wianków na zalewie. Finałem imprezy był pokaz sztucznych ogni. Fajerwerki odpalili strazacy.

Facebook: Foto Marek Kowal


FESTYN RODZINNY W STRYKOWIE.

fgyytree2224566

Pierwotnie festyn miał sie odbyć z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Został przełożony z powodu pożaru zgierskiego smieciowiska. Teraz okazja była równie dobra – Dzień Ojca. Dodatkowo na ten sam dzień zaplanowano Sobótki, a więc najpierw we wczesnych godzinach popołudniowych bawiono się na rodzinnym festynie, wieczorem na Sobótkach ( o tym w osobnym wpisie ). Pogoda nie rozpieszczała ale strykowski Osrodek Kultury i Rekreacji przygotował wiele atrakcji zachecających do przybycia nad zalew. Były konkursy plastyczne z nagrodami, fotobudka, prezentacje przygotowane przez policjantów. Jak zwykle na takich imprezach do zabawy zachęcały dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, gabinet śmiechu i cukrowa wata. Na estradzie wystapiła grupa wokalna Samosiejka działająca przy OKiR. Później zespół Nagła Zmiana Klimatu  efektownie wykonał  covery sprzed lat.

Facebook: Foto Marek Kowal


MOTOCROSS W STRYKOWIE

2et576435

23/24 06.2018. Na torze w Strykowie rozgrywane są Mistrzostwa Europy w klasach EMX 65, EMX 85 i EMX KOBIET. Oto zdjęcia z sobotnich wyścigów kwalifikacyjnych. Wyniki np. pod linkiem https://wyniki.motoresults.pl/pl/2018/Motocross/ME/Motocross-European-Championships/e_2458 . Harmonogram na niedzielę:  https://pzm.pl/pliki/zg/motocykle/motocross/Regulaminy/harmonogram_strykow.pdf .

Facebook: Marek Kowal


DNI STRYKOWA 2018. PAPA D

1111111111111

Czyli znany przed laty zespół Papa Dance. Paweł Stasiak i cała kapela w solidnej formie a w składzie także muzycy z „tamtych czasów”. Stryków świetnie bawił sie przy dźwiękach dawnych i nowych przebojów. Spokojnie. Stryków to nie Sandomierz i Pawła nie porwała żadna fanka ( w nawiązaniu do odcinka „Ojca Mateusza” )


DNI STRYKOWA 2018. AFTER PARTY

tyiio653et7i85

Facebook: Foto Marek Kowal


DNI STRYKOWA 2018. GRUBSON

ut2tp5

Facebook: Foto Marek Kowal


DNI STRYKOWA 2018. PUDELSI

gjkhr2786

Facebook: Marek Kowal


3 MAJA. STRYKÓW.

546843ttuu

Festyn patriotyczny nad zalewem. Były biegi i występy młodzieży z gminnych szkół, różne atrakcje, jak to na festynie. Młodzież odczytała treść Konstytucji 3 Maja. Starosta zgierski Bogdan Jarota i burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski wraz z dziewczętami z zespołu Agat  poprowadzili poloneza. Atrakcją na zakończenie był koncert kapeli patriotycznego rocka Contra Mundum. Burza postraszyła , ale muzycy i fani wytrwali.

Facebook: Foto Marek Kowal