Category: MUZYKA

DLACZEGO REMIX NEKU ?

piwo dlugie

Tutaj; https://soundcloud.com/ne…/neku-chodz-ze-mna-na-serio-remix…Takie spotkania stanowią o urodzie życia. (Neku) Cypriana znam od zawsze. Nie ma taty. Gdy był mały to zdarzało mi się pomagać w sprawach życiowych jego mamie, koleżance mojej ówczesnej partnerki. Później zabierałem go na mecze i woziłem na treningi piłkarskie a nawet byliśmy razem pokopać.Także gdy mieszkał u cioci w Opocznie to, przyjechał do mnie pare razy. Po 2008 roku kontakt się rozluźnił. Chłopak pojechał na Cypr do swojej mamy, która tam pracowała a on uczył się i trenował. W lutym tego roku znów się odnaleźliśmy i spotkaliśmy na piwie. Wszak to już dorosły, ponad dwudziestoletni chłop. Wspominał wtedy, że kompletuje sprzęt by na poważnie spróbować sił w rapowaniu. Rozwija się. Będzie super.

facebook; Foto Marek Kowal


FADO W KOŚCIELE

tkllitre38

Spokojnie… Ksiądz Sondka nie śpiewał, tylko tak wygląda. Za to w łódzkim Kościele Środowisk Twórczych zaśpiewała mistrzyni portugalskiego fado Elsa Matos Gomes wraz z zespołem. Niezwykły koncert w niecodziennej scenerii. Trwa cykl imprez z okazji jubileuszu 25-lecia Kościoła Środowisk Twórczych. Ksiądz Waldemar Sondka , rektor tego kościoła to człowiek legenda, katolicki przewodnik duchowy łódzkich artystów i twórców kultury, założyciel i dyrektor Teatru Logos oraz Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej. Powszechnie lubiany i szanowany kapłan archidiecezji łódzkiej, także przez tych, którzy mają inne przekonania światopoglądowe.

fcebook; Foto Marek Kowal


RAGNAR OLAFSSON

tthjppo764re

Prosto z Islandii, TU w Łodzi. Ragnar Ólafsson , muzyk kapeli Arstidir do nas przyjechał z projektem solowym, który zawarł między innymi na płycie ”Urges”. Znów gra TU muzyka. Łódź, ul. Rewolucji 1905 r. 10. Przed wielu laty był tu klub muzyczny Partes, później Szafa. Teraz jest TU.

Facebook; Foto Marek Kowal


COMA W RADIU ŁÓDŹ

bhhyrwwgu67p[ljr

Zespół COMA rozpoczął swą jubileuszową trasę koncertową ”BLISKO”. Najbliżej jak sie dało, czyli w studiu Radia Łódź. W miejscu gdzie 20 lat temu powstały pierwsze nagrania i gdzie odbył sie pierwszy poważny koncert kapeli. Przy tej okazji dyrektor programowy Radia Łódź Marcin Wąsiewicz sprezentował muzykom oryginalną taśmę z pierwszym utworem nagranym tutaj na pierwszy singel Comy.

Facebook; Foto Marek Kowal


KONIECZNY, NAPIERAŁA, SCHUBERT, BARAŃCZAK

uu5r3io95r

Filharmonia Łódzka . Franz Schubert ” Podróż zimowa” op. 89. Cykl pieśni posępnych, a więc wesoło nie było. Było natomiast pięknie i przejmująco. Wystąpili: Tomasz Konieczny , światowej sławy bas-baryton, mieszkajacy w Wiedniu, ale wywodzący się z Łodzi oraz Lech Napierała , też „wiedeńczyk”, pianista występujący na prestiżowych salach koncertowych świata. ”Podróż zimowa” zabrzmiała w nowej formie. Zamiast klasycznych wierszy Wilhelma Mullera, usłyszeliśmy pieśni z poezją Stanisława Barańczaka, który zafascynowany muzyką Schuberta stworzył ich własną wersję. Niecodzienna poezja codzienności. Niby reporterskie spojrzenie na otoczenie, a głęboko uduchowione i filozoficzne. No i ta pointa w ostatniej pieśni… Całość pieknie zabrzmiała w wykonaniu mistrza Tomasza Koniecznego. Artyści po raz pierwszy w historii nagrali „Podróż zimową” w takiej wersji, a płyta z tym nagraniem była dostępna w foyer filharmonii, gdzie po koncercie można było się z nimi spotkać i uzyskać autografy.

Facebook: Foto Marek Kowal


WEEDPECKER. SUMMER DYING LOUD

yjkjrweull

Aleksandrów Łódzki 7.09.2018. 10 edycja Summer Dying LoudWeedpecker. Super , chłopcy zagrali. Poczułem we włosach powiew wiatru psychodelii z lat ’70. Zaraz, zaraz… Wróć !… Co ja tam napisałem? No tak… włosów to ja ostatecznie i definitywnie nie mam już ze 20 lat z okładem. A na poważnie; naprawdę świetne dźwięki.

Facebook: Foto Marek Kowal


MALIGNANT TUMOUR. SUMMER DYING LOUD

ggjjjytrrhjj

Aleksandrów Łódzki 7.09.2018. 10 edycja Summer Dying LoudMalignant Tumour – goście z Czech.

Facebook: Foto Marek Kowal


URBANATOR DAYS 2018

eryiop865u9-]07

Klub Wytwórnia w Łodzi. Najpiew Michal Urbaniak zagrał z zespołem wybitnych indywidualności jazzowych w składzie: trębacz Michael Patches Stewart, gitarzysta Femi Temowo, pianista Michał Wróblewski, raper Andy Ninvalle, basista Al MacDowell, perkusista Richie Harrison i skrzypek Mario Forte. Patrycja Zarychta zaśpiewała utwory ze swej nowej płyty,na którą składają się kompozycje Michała Urbaniaka. Na koncert „zajrzała” też i krótko zaśpiewała Tatiana Okupnik.Na zakonczenie odbyło się jam session, w którym wystąpili uczestnicy warsztatów, które w Łódzkim Domu Kultury poprowadził Michał Urbaniak wraz z jazzowymi gwiazdami ze swego zespołu. Zdolni , młodzi muzycy mogli pod okiem mistrzów szlifować swój talent w różnych stylach muzycznych: hip–hopie, bluesie, soulu, fusion i jazzie nowoorleańskim. Więcej informacji o wydarzeniu i muzykach na stronie: http://www.wytwornia.pl/…/urbanatordays-2018-koncertjam-ses…

Facebook: Foto Marek Kowal


ORIENTACJA NA ORIENT

rtiooo86432i[

Znów gra TU muzyka. Łódź, ul. Rewolucji 1905 r. 10.
Przed wielu laty był tu klub muzyczny Partes, później Szafa. Teraz jest TU. A zagrał TU Lucjan Wesołowski wraz z zespołem Orientacja na Orient w składzie: Jacek Kasprzyca – gitara, Adam Rozenman – instr. perkusyjne, Renata Sobczak – tampura i kij deszczu, Ireneusz Walczak – gitara. Muzyka przeplatana była tekstami libańskiego pisarza i poety Kahlila Gibrana zaczerpnięte z jego dzieła „Prorok”. W moim archiwum znalazłem zdjęcie sprzed ponad 30 lat, które zrobiłem Lucjanowi Wesołowskiemu w klubie studenckim PŁ, gdzie prezentował akurat ten sam projekt poetycko-muzyczny. Mam nadal w swoich zbiorach kasetę magnetofonowa, którą sprezentował mi wtedy Mistrz.
A podczas wczorajszego koncertu, w pierwszej jego cześci zaprezentowali się też goście, Anil Kumar z Pendżabu grajacy na tabli, młodziutka wokalistka Martyna Ordak i ekipa bębniarzy szkolonych w tej sztuce przez Lucjana.

Facebook: Foto Marek Kowal


ENTOMBED A.D. SUMMER DYING LOUD

fghju643dh65f

07.09.2018 Aleksandrów Łódzki. 10 edycja Summer Dying Loud

Facebook: Foto Marek Kowal