Category: PIŁKA NOŻNA, III LIGA

WOJCIECH WALDA.

eerhkll;;jgf

Zmarł Wojciech Walda, masażysta widzewiaków. Dla mnie w Widzewie było od zawsze, odkąd zacząłem tą drużynę fotografować. Nazbierało się fotek, ale tym razem zdjęcia ostatnie. 14 czerwca 2017, podczas meczu z Sokołem Aleksandrów L. żegnał się na nowym stadionie z Widzewem. Na ławce pana Wojtka sfotografowałem wraz z zasłużonym piłkarzem Widzewa Adrianem Budką, który też szykował się już do pożegnania z klubem.  9 czerwca 2018 podczas meczu z Lechią Tomaszów M. znów pojawił się z piłkarzami i z Franciszkiem Smudą. Zastąpił na ten mecz kolegę. Wydawał się być w dobrej formie. Kilkanaście dni później już nie żył.

Zamierzałem, jak to się stosuje w tych smutnych okolicznościach, przerobić zdjęcia na czarno białe. Pomyślałem sobie jednak, że pan Wojtek zawsze był czerwono biało czerwony, więc chyba chciałby taki pozostać. Nie zszarzeje i nie wyblaknie nasza pamięć o nim.

Facebook: Foto Marek Kowal


WIDZEW ŁÓDŻ – LECHIA TOMASZÓW MAZ. 0:0

9965u78955

III Liga. No i co tu mądrego napisać? Może to, że trenerem Lechii jest sympatyczny i zasłużony dla Widzewa były piłkarz Bogdan Jóżwiak.

Facebook: Foto Marek Kowal


WIDZEW ŁÓDŹ – POLONIA WARSZAWA 2 : 0

yu887535890

II liga. Pewne zwycięstwo Widzewa. Jako że był to Dzień Matki to w przerwie uhonorowano widzewskie mamy. Najpierw był konkurs zdjęć mam z ich pociechami zrobionych na trybunach, potem konkurs hula hop i upominki. Z szalikiem „Andrzejów” jedna z mam, pani Angelina.

Facebook: Foto Marek Kowal


WIDZEW ŁÓDŹ – GKS WIKIELEC 3:0

6531247007

III liga. Kolejne zwycięstwo przybliża widzewiaków do awansu. Jak zwykle na pełnych trybunach m.in. dawne sławy. Tym razem na fotce Sławomir Chałaśkiewicz i Andrzej Woźniak. Na konferencji prasowej Franciszka Smudę zastąpił drugi trener Marcin Broniszewski.

Facebook: Foto Marek Kowal


WIDZEW ŁÓDŹ – DRWĘCA NOWE MIASTO L. 3 : 0

346iirwyp[u

III Liga. Wreszcie efektowne zwycięstwo. Franciszek Smuda zasiadł na trenerskiej ławce po operacji kolana. Nie usiedział spokojnie. Kulami ponaglał swoich zawodników, a może nawet im pogroził 😉 . Pomogło.

Facebook: foto Marek Kowal


WIDZEW – HURAGAN MORĄG 1 : 1

jjjjjkkl;kd

Zaczęło się fatalnie, skończyło słabo. Ale na pełnych trybunach jak zwykle wspaniała atmosfera i doping. No i jeszcze legendarne postacie na trybunach. Tym razem wypatrzyłem obiektywem Daniela Bogusza i Andrzeja Grębosza. Obok niego Wiesław Wraga.

Facebook: Foto Marek Kowal


WIDZEW ŁÓDŻ – LEGIA II WASZAWA 3 : 2

rrtyyjjiutyuuu

III Liga. 14.04.2018. W bramce Maciej Humerski. Niemalże obronił rzut karny. Trącił piłkę, ale wpadła. Dario Kristo znów mógł cieszyć się ze zdobytej bramki. Z ciekawostek: w druzynie Legii zagrał Bartosz Gęsior syn „tego” Dariusza Gęsiora. Na konferencje prasową zajrzał Andrzej Woźniak, dawny bramkarz reprezentacji i Widzewa. Przywitał sie z trenerem Smudą i znajomymi dziennikarzami.

Facebook: Foto Marek Kowal


WIDZEW ŁÓDŹ – SOKÓŁ ALEKSANDRÓW Ł. 2:1, CZĘŚĆ 2

2r5yuy4r3ryi

III Liga. Już w 6 minucie gola zdobył Bośniak Dario Kristo. Gdy w drugiej połowie strzelił Aleksander Ślęzak zanosiło się na remis. Po indywidualnej szarży, Marcin Pieńkowski ustalił wynik ( fot, 10, 11, 12, 13, 14  ) Kontuzji uległ bramkarz Patryk Wolański, Godnie go zastąpił Maciej Humerski. Nad stadionem unosił sie duch Włodzimierza Smolarka, wychowanka aleksandrowskiego Włókniarza, gwiazdora Widzewa i reprezentacji. Kibice z holenderskiego Utrechtu gdzie również grał pan Włodzimierz, przywieźli flagę jemu poświęconą. A piłkarze Widzewa w końcówce broniąc wyniku pogrywali w narożniku boiska  naśladując podobne zagrania Smolarka ( fot. 16  )

Część pierwsza galerii: http://marekkowal.pl/?p=10083

Facebook: Foto Marek Kowal


WIDZEW ŁÓDŹ – SOKÓŁ ALEKSANDRÓW Ł. 2:1, CZĘŚĆ 1

eeryuouyt

III Liga. Galerię podzieliłem na dwie części. Emocjonujące spotkanie a na ławce trenerskiej gości najprawdziwszy widzewiak z dawnych lat, Piotr Kupka.

Część druga galerii: http://marekkowal.pl/?p=10109

Facebook: Foto Marek Kowal


WIDZEW ŁÓDŹ – VICTORIA SULEJÓWEK 2:0

zzzzzzzzzzzzzz

III liga. Robert Demjan zrobił to czego od niego oczekiwano. Gdy dostanie dokładną piłke w dogodnej sytuacji to gol pewny. Moment strzelenia gola – fot. 1. Celnym trafieniem przywitał sie też z kibicami Marek Zuziak. On na fot.4. Na trybunach ponad 17 tysiecy kibicówa a wsród nich Filip z tatą Tomaszem (fot.5)

Facebook: Foto Marek Kowal