Category: ŁÓDŹ. IMPREZY ULICZNE

KONCERT SERCE DLA SERC

ffy88kktrr22458o

Fundacja SERCE DLA SERC zorganizowała przed łódzkim Centralnym Szpitalem Klinicznym Uniwersytetu Medycznego koncert charytatywny. Impreza była ogólnodostępna, choć jej głównym celem było umilenie czasu dla pacjentów placówki. Ci którzy mieli ochotę i możliwości zeszli lub zjechali na wózkach pod estradę, inni słuchali przez okna szpitala. Wystąpił duet An Dreo e Karina . Wykonawcy przebojów włoskiego duetu Al Bano e Romina Power są laureatami głównej nagrody na Europejskim Festiwalu Coverów. Śpiewaczka operowa (sopran) Anna Cymmerman nie tylko wystąpiła w koncercie ale także udzielała się przy rozprowadzaniu losów loterii fantowej, z której dochód przeznaczony został na cele charytatywne fundacji. Informacje o tancerzach, którzy zaprezentowali tango argentyńskie można znaleźć na tangolodz.pl. Przy okazji propagowano ideę rejestrowania się dawców szpiku. Można był zbadać poziom cukru we krwi oraz uzyskać porady z zakresu odżywiania i odchudzania. Zdjęcia i info także tutaj: https://www.radiolodz.pl/…/47183-koncert-dla-pacjentow-cent…

Facebook: Foto Marek Kowal


DEAMBULOSCOPIE. PLEMIĘ NA WYGNANIU.

vghr234y

Teatr Cie Pipototal . Festiwal Łódź Czterech Kultur . Rynek Manufaktury.
Zdjęcia także: https://www.radiolodz.pl/…/47184-francuski-teatr-pipotal-na…

Facebook: Foto Marek Kowal


AMFITEATR

yip[iffr[[[

Sporo na fb pięknych zdjęć szacownych ruin i zabytków, które wrzucają znajomi po powrocie z wakacyjnych wojaży. Trochę pozazdrościłem, więc dziś także u mnie. Amfiteatr z 2 połowy XX wieku. Zrujnowany i zarośnięty chwastami jak się patrzy, ale nadal tętniący życiem. Szczególnie w godzinach późnowieczornych i nocnych. Skąd to wiem? Bardzo to sobie chwali pan zbierający tutaj butelki i puszki po piwie. Obiekt dogodny do zwiedzania tym bardziej, że w zasiegu ręki. W łódzkim Parku 3 Maja

Facebook: Foto Marek Kowal


ŁÓDZKIE ŚWIĘTO ŚWIATŁA 5

dssssssswwwwiiiiiiiaaat

Light Move Festival. 1.10.2017. Dawno przygasły światła, fale zdjęć już nie przelewają się przez facebooka, więc mam nadzieję, że nie zanudzę ostatnią już serią wspominkowych fotek. Zajrzałem do pobliskiej Manufaktury, by obejrzeć spektakl świetlnych wizualizacji The Wallers, zrealizowany przez trójkę aktorów-tancerzy w technice powietrznej uprzęży zawieszonej na ścianie. Potem przeniosłem się do Parku Sienkiewicza, gdzie urzekła mnie iluminacja, którą nazwałem „drzewem Aborygenów”.

Facebook: Foto Marek Kowal


ŁÓDZKIE ŚWIĘTO ŚWIATŁA 4

lililighghttttt

Light Move Festival. 1.10.2017. Dawno przygasły światła, fale zdjęć już nie przelewają się przez facebooka, więc mam nadzieję, że nie zanudzę wspominkowymi fotkami. Mnie szczególnie urzekły świetlne klimaty Parku Staromiejskiego. Później zajrzałem do pobliskiej Manufaktury. A tutaj spektakl świetlnych wizualizacji The Wallers, zrealizowany przez trójkę aktorów-tancerzy w technice powietrznej uprzęży zawieszonej na ścianie Manufaktury.

Facebook: Foto Marek Kowal


ŁÓDZKIE ŚWIĘTO ŚWIATŁA 3

qqqqqqqwwweee

Light Move Festival. Byłem i ja … Zwykle wolę swoimi zdjęciami odpowiadać na pytania, „co się działo?” i „co robili ludzie?” niż na pytanie „jak wygląda?”. Pod Łódzki Dom Kultury i Cerkiew dotarłem późno. Nie wiem czy to zmęczenie czy zwykły zachwyt, ale tym razem rozpstrykałem się jak dziecko. Powstało więc sporo nikomu niepotrzebnych zdjęć. Oto kilka z nich.

Facebook: Foto Marek Kowal


ŁÓDZKIE ŚWIĘTO ŚWIATŁA 2

111lilili

Light Move Festival. Byłem i ja … Kilka fotek z Piotrkowskiej.

Facebook: Foto Marek Kowal


ŁÓDZKIE ŚWIĘTO ŚWIATŁA 1

ssssssswwwwwwiiii

Light Move Festival. Byłem i ja … Wieczór pierwszy, część pierwsza. Park Staromiejski i Plac Wolności. ( Na marginesie. Prosty ze mnie chłop, długo siedziałem na pustkowiu i pewnie dlatego nie mogę zrozumieć dlaczego rozrywkowe imprezy masowe, w których ostatnio uczestniczyłem i je fotografowałem nazywają się w obcym narzeczu. Oczywiście na potrzeby promocji zewnętrznej i gości coś tam można wymyślić w nawiasie, ale przecież są one głównie po to żebyśmy dobrze się razem bawili. U siebie i po naszemu )

Facebook: Foto Marek Kowal


LEGIONY PIŁSUDSKIEGO NA PIOTRKOWSKIEJ.

p

Przy okazji zjazdu miast, których honorowym obywatelem jest Józef Piłsudski, na Piotrkowskiej w Łodzi zorganizowano piknik historyczny . Atmosferę sprzed ponad 100 lat tworzyły grupy rekonstrukcyjne a przygrywała orkiestra dęta. Marszałek Józef Piłsudski nieopodal miejsca pikniku  pracował i mieszkał w kamienicy przy ul. Wschodniej. Tu został też aresztowany w 1900 roku.

Facebook: Foto Marek Kowal


NIC NIE POWSTRZYMA JULKA TUWIMA !

tuetuwtuw

123 urodziny urodziny Juliana Tuwima. Dzieciaki najszczerzej obchodziły święto poety. Wszak to właśnie twórczosć dla nich jest nadal najbardziej żywa i funkcjonuje na co dzień. Najpierw dzieciaki przyniosły mu papierowe kwiaty na ławeczkę, na której przysiadł przed łódzkim magistratem. W parku Sienkiewicza najmłodsi przenieśli się w świat dzieciństwa Juliana Tuwima za sprawą spektaklu „TUWIM Julek – PARA buch, FRAZY w rych” przygotowanego przez Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI. Muzykę do przedstawienia stworzył i zaśpiewał Jacek BUDYŃ Szymkiewicz (Pogodno), który po zakończeniu pognał na Pasaż Schillera by tam zagrać koncert dla dzieci z formacją Budyń Julka Tuwima i wspólnie zaśpiewać Abecadło.
Wieczorem, bardziej na poważnie, w Domu Literatury zespół Angellus zagrał koncert „Bal dla ubogich” prezentując utwory do poezji Mistrza.

Facebook: Foto Marek Kowal