Category: EDUKACJA

INNI ?

to to dfghjutrrghj

Jak postrzegamy Innego?. Jak my jesteśmy postrzegani przez Innych gdy sami stajemy się dla nich tymi Innymi. Jak przełamywać negatywne stereotypy, jak czerpać pozytywne doswiadczenia i wartości z odmienności Innych. Debatę zorganizowała Fundacja Kolorowo w łódzkim Centrum Promocji Mody.
Najpierw młodzież w grupach spotkała sie z mentorami: Tomaszem Gąsienica-Józkowym – stylistą, projektantem mody, dziennikarzem, Piotrem Kłysem – przewodniczącym Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. różnorodności i przeciwdziałania dyskryminacji Urzędu Miasta Łodzi. dr Moniką Kopytowską – językoznawcą w Uniwersytetu Łódzkiego i Joanną Podolską – dziennikarką, dyrektorką Centrum Dialogu Marka Edelmana,
Niezwykle pożyteczna dla uczniów była głęboka intelektualnie a prosta w przekazie debata między Janiną Ochojską – działaczką humanitarną, arcybiskupem Grzegorzem Rysiem – metropolitą łódzkim i Michaelem Schudrichem – naczelnym rabinem Polski. Po nich uwagę młodzieży skupił błyskotliwy Szymon Hołownia – dziennikarz i pisarz.
Debatę prowadzili ks. Krzysztof Niedałtowski (duszpasterz środowisktwórczych w Gdańsku) i Joanna Wiernicka-Zawisza (dziennikarka).
A wszędzie, w trakcie całej imprezy krzątała się Agnieszka Wojtas (Fundacja Kolorowo). Na co dzień dyrektorka i nauczycielka w prywatnej szkole Kornelówka. Od kilku lat w szkole tej uczą się dzieci syryjskiej rodziny , która znalazła bezpieczny azyl w naszym mieście.

Facebook: Foto Marek Kowal


UPCYCLINGOWY ZAWRÓT GŁOWY 2

2uuuupppp

Świadomość ekologiczną społeczeństw należy budzić już od edukacji najmłodszych. Dzięki organizatorom, czyli Fundacji Razem i łódzkiej Szkole Podstawowej Kornelówka oraz wsparciu Fundacji Kolorowo odbyła się trzecia edycja akcji Upcyclingowy Zawrót Głowy. W Centrum Promocji Mody przy Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego odbyła się gala projektu, podczas której nagrodzono laureatów konkursu, który polegał na wykonaniu z rzeczy już nieprzydatnych czegoś nowego i niepowtarzalnego. Atrakcją imprezy był pokaz mody. Najmłodsi prezentowali kreacje stworzone właśnie według upcycklingowych zasad z surowców wtórnych pod kierunkiem stylisty modowego Tomasza Gąsiennicy-Józkowego. Imprezę prowadziła dziennikarka Tv Joanna Wiernicka Zawisza wraz z Marysią Banią i Niną Baranowską. Projekt wsparł finansowo Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Będzie więcej wpisów ze zdjęciami gdyż powstało sporo ładnych fotek a dzieciaczki wspierane przez rodziców i pedagogów dały z siebie wszystko. W kolejnych wpisach także lista laureatów. A teraz prywata. Wśród uczniowskiej publiczności spotkałem tegoż oto dżentelmena ( fot 5 ). To Filip, jestem jego wujkiem 🙂
O imprezie także tutaj: http://marekkowal.pl/?p=8412

Facebook: Foto Marek Kowal


UPCYCLINGOWY ZAWRÓT GŁOWY 1

cycycycyccc

Świadomość ekologiczną społeczeństw należy budzić już od edukacji najmłodszych.  Upcyclingowy Zawrót Głowy to ogólnopolska akcja wymyślona przez panią Agnieszkę Wojtas, dyrektorkę łódzkiej Prywatnej Szkoły „Kornelówka”. Konkurs polega na wykonaniu z rzeczy już nieprzydatnych czegoś nowego i niepowtarzalnego, nadając w ten sposób drugie życie przedmiotom wydawać by się mogło niepotrzebnym i zbędnym. W łódzkim Centrum Promocji Mody odbyła się już trzecia gala projektu, podczas której nagrodzono laureatów konkursu. Atrakcją imprezy był pokaz mody. Najmłodsi prezentowali kreacje stworzone właśnie według upcycklingowych zasad. Jak widać emocje udzieliły się wszystkim – ostatnie rady taty dla młodego modela tuz przed występem, bezcenne 🙂 Będzie więcej wpisów ze zdjęciami gdyż powstało sporo ładnych fotek a dzieciaczki wspierane przez rodziców i pedagogów dały z siebie wszystko.

Facebook: Foto Marek Kowal