Category: EKOLOGIA, ZWIERZĘTA

MAGICZNA DŻUNGLA

ffbnjuyf24ikl

Festiwal Roślin Owadożernych – „Magiczna Dżungla” – Łódź. Wytrwali obserwatorzy mogą wypatrzeć jak roślina pochłania owada. Dla mniej cierpliwych wyświetlane są na telebimie filmy pokazujące te zjawiska. Wszyscy miło spędzają czas w otoczeniu przedstawicieli różnych gatunków tych osobliwych roślin a także innych okazów tropikalnej flory. Jest też na przykład barwna kolekcja storczyków. Można nawet zrobić sobie fotkę w charakterze ofiary pochłanianej przez roślinę a na kiermaszu zakupić roślinkę, która stanie się postrachem dla domowych much. Bliżej można też zapoznać się z osobliwościami tropikalnej fauny. Nie dziwi, że bezpośredni kontakt z wężem zbożowym, karaluchem „potworem” czy robalem, którego nazwy nie zapamiętałem, budzi spore emocje. Pewna pani nie wytrzymała napięcia wynikającego ze spotkania z ogromnym ślimakiem, gdy ten spokojnie spacerował po jej ręce. Nagle z okrzykiem, szybko odstawiła go na stolik. „Jakoś tak dziwnie na mnie spojrzał” – wytłumaczyła swoje zachowanie. Magiczną dżunglę w hali Expo przy al. Politechniki można jeszcze odwiedzić dzisiaj, w niedzielę (7. października ) w godz. 10-17.

Facebook; Foto Marek Kowal


ZAĆMIENIE KSIĘŻYCA

iiuyrr35789

Pooglądałem  zjawisko. Jedyna taka okazja w życiu. Poniżej Ksieżyca dobrze wyeksponowany był też Mars (zdjęcie pionowe).  Fotkowałem amatorsko i bez napinki. Dwusetką, w dodatku z ręki, więc wysokie czułości a za tym idą piksele i szumy.  Ale za to z kolegą i piwkiem.  Sporo osób zebrało się na retkińskiej Górze Śmieciowej i na łące u jej podnóża.

Facebook: Foto Marek Kowal


PODNIEBNY GOŚĆ.

66jyeetioo

Siedzę sobie przy komputerach a tuż za szybą taki ciekawski gość. Sokół pustułka. Kiedy mieszkałem pod Strykowem to z naturą miałem bezpośredni kontakt. Niestety wylądowałem na 11 piętrze bloku łódzkiej Retkinii (tymczasowo, mam nadzieję). Okazało sie, że mój parapet też może być ostoją dzikiego ptactwa. Nie tak znów dzikiego, bo gdy uważniej powyglądałem przez okno to wypatrzyłem inne okazy pustułki. Najwyraźniej tu żyją i tu gniazdują. Przyroda się nie daje, nawet w wielkim miescie.

Facebook: Foto Marek Kowal


ZABŁĄKANA SUCZKA

45yiiiuyttrr

Proszę udostępniajcie. Łódź – Retkinia. Od kilku dni w okolicach al. Wyszyńskiego 49, bloków 313, 309, Żabki i innych sklepów bląkała się suczka. Mała, ruda z ciemniejszym grzbietem. 28.04 zaopiekowała się nią pani, której suczka zaufała. Podeszła do niej i dała wziąć się na ręce. Kobieta ta ma już psa i nie może na stałe przygarnąć drugiego. Jeśli nie znajdzie się właściciel, to sunia trafi do schroniska. Kontakt pod numerem 730 828 831.

Facebook: Foto Marek Kowal


SCHRONISKO JASIONKA. PSY DO ADOPCJI 1

rtrrrrrrr

W Schronisku Jasionka przygotowano już kilkadziesiąt psów do adopcji. Oto zdjęcia pierwszych z nich. Na stronie http://schroniskojasionka.pl/ i facebooku „Schronisko Jasionka” są ich pełne wizytówki oraz dane kontaktowe schroniska ( telefon adopcyjny  501 23 23 00 ).

Facebook: Foto Marek Kowal


SCHRONISKO JASIONKA. LABRADORKA Z ANDRESPOLA.

llllaaabbbbrrrr

20 stycznia przybyła do schroniska zadbana, czarna suka labrador. Właściciel pewnie jej szuka, Pomóżcie mu ją odnaleźć. Udostępniajcie!! Komórka do biura schroniska: 501 23 23 00
Boksy zapełniają się przybywającymi nowymi podopiecznymi. Zdjęcia wszystkich nowo przybyłych psów i kotów można oglądać na stronie pod linkiem: http://schroniskojasionka.pl/nowo-przybyle/ . Szczególnie zachęcamy do ich oglądania te osoby, które je utraciły. Po kwarantannie psy i koty przygotowywane są do adopcji. Wkrótce opublikuję ich wizytówki adopcyjne.

Facebook: Foto Marek Kowal


SCHRONISKO JASIONKA. PSY I KOTY W SCHRONISKU.

pppppssssyyyyy

W wyniku rozstrzygnięć przetargów w Urzędach Gminnych , schronisko nasze podpisało umowy na zajmowanie się bezdomnymi zwierzętami z terenu tych gmin. Tym samym nasze boksy zapełniają się przybywającymi nowymi podopiecznymi. Zdjęcia wszystkich nowo przybyłych psów i kotów można oglądać na naszej stronie pod linkiem: http://schroniskojasionka.pl/nowo-przybyle/ . Szczególnie zachęcamy do ich oglądania te osoby, które je utraciły. Także tych utraconych dawniej, bo wiele zwierząt przybywa do nas z innych schronisk. Po kwarantannie psy i koty przygotowywane są do adopcji. Wkrótce publikować będziemy ich wizytówki adopcyjne.

Facebook: Foto Marek Kowal


UPCYCLINGOWY ZAWRÓT GŁOWY 2

2uuuupppp

Świadomość ekologiczną społeczeństw należy budzić już od edukacji najmłodszych. Dzięki organizatorom, czyli Fundacji Razem i łódzkiej Szkole Podstawowej Kornelówka oraz wsparciu Fundacji Kolorowo odbyła się trzecia edycja akcji Upcyclingowy Zawrót Głowy. W Centrum Promocji Mody przy Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego odbyła się gala projektu, podczas której nagrodzono laureatów konkursu, który polegał na wykonaniu z rzeczy już nieprzydatnych czegoś nowego i niepowtarzalnego. Atrakcją imprezy był pokaz mody. Najmłodsi prezentowali kreacje stworzone właśnie według upcycklingowych zasad z surowców wtórnych pod kierunkiem stylisty modowego Tomasza Gąsiennicy-Józkowego. Imprezę prowadziła dziennikarka Tv Joanna Wiernicka Zawisza wraz z Marysią Banią i Niną Baranowską. Projekt wsparł finansowo Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Będzie więcej wpisów ze zdjęciami gdyż powstało sporo ładnych fotek a dzieciaczki wspierane przez rodziców i pedagogów dały z siebie wszystko. W kolejnych wpisach także lista laureatów. A teraz prywata. Wśród uczniowskiej publiczności spotkałem tegoż oto dżentelmena ( fot 5 ). To Filip, jestem jego wujkiem 🙂
O imprezie także tutaj: http://marekkowal.pl/?p=8412

Facebook: Foto Marek Kowal


UPCYCLINGOWY ZAWRÓT GŁOWY 1

cycycycyccc

Świadomość ekologiczną społeczeństw należy budzić już od edukacji najmłodszych.  Upcyclingowy Zawrót Głowy to ogólnopolska akcja wymyślona przez panią Agnieszkę Wojtas, dyrektorkę łódzkiej Prywatnej Szkoły „Kornelówka”. Konkurs polega na wykonaniu z rzeczy już nieprzydatnych czegoś nowego i niepowtarzalnego, nadając w ten sposób drugie życie przedmiotom wydawać by się mogło niepotrzebnym i zbędnym. W łódzkim Centrum Promocji Mody odbyła się już trzecia gala projektu, podczas której nagrodzono laureatów konkursu. Atrakcją imprezy był pokaz mody. Najmłodsi prezentowali kreacje stworzone właśnie według upcycklingowych zasad. Jak widać emocje udzieliły się wszystkim – ostatnie rady taty dla młodego modela tuz przed występem, bezcenne 🙂 Będzie więcej wpisów ze zdjęciami gdyż powstało sporo ładnych fotek a dzieciaczki wspierane przez rodziców i pedagogów dały z siebie wszystko.

Facebook: Foto Marek Kowal