Category: WSPOMNIENIE

KORA NA PRYWATNYM PRZYJĘCIU

iiutttuippput

Rok 1985. Myślałem, że zaginęły te fotki w pomroce dziejów, nie mogę tymczasem zlokalizować negatywów w swoich zbiorach . Dotarłem natomiast do wydruków. Lichej jakości ale są. Było to wesele moich przyjaciół w restauracji Malinowa łódzkiego Hotelu Grand. W tym samym hotelu przed zbliżajacym się koncertem rezydował zespół Maanam wraz z ekipą . Pomyślałem sobie, że byłoby niesamowitym wspomnieniem gdyby gwiazdy zajrzały na przyjęcie. Zaproszenie przyjęła Kora i basista Bogdan Kowalewski. Po toaście za szczeście nowożeńców, Kora cierpliwie podpisywała zaproszenia ślubne i fotografowała się z weselnikami. Było naprawdę bardzo miło. Na koniec pojawił się jeszcze perkusista Jarosław Szlagowski ( zdjecie ostatnie – przy szatni)

Facebook: Foto Marek Kowal


BRONISŁAW OPAŁKO

8ouyrryiurrtuuu

Genowefa Pigwa dziś nie bawi. Genowefa Pigwa dziś nie śmieszy. Dziś smutek i żal. Odszedł Bronisław Opałko, popularny artysta kabaretowy, aktor, kompozytor i autor piosenek. Skromny i dobry Człowiek. Fotki mniej więcej z przełomu lat ’80 i ’90.

Facebook: Foto Marek Kowal


POŻEGNALIŚMY KORĘ.

2ujkyrrt6766

Wczoraj pożegnaliśmy Korę. Na zdjeciach koncert Maanam z 11.10.2001 roku.

Facebook: Foto Marek Kowal


RYSZARD RIEDEL. JUŻ 24 LATA

bgtrrtyf123

30 lipca. Nie ma Go już od 24 lat… …Znaczy się jest. Taki jak wtedy. W dżwiękach, we wspomnieniach koncertów, w kulcie. Czyż możemy wyobrazić sobie Ryśka dziś, jako szacownego pana po sześćdziesiątce ? ( Fotki z lat ’80 Dżem )

Facebook: Foto Marek Kowal


TOMASZ STAŃKO (1942-2018)

22eeghhgfdet5

Zdjęcia z koncertu w ramach Festiwalu 4 Kultur. Kościół Ewangelicki św. Mateusza w Łodzi. 30.08.2005. Z bogatego dorobku Artysty szczególnie bliska jest mi płyta „Lontano”. Często jej słucham.

Facebook: Foto Marek Kowal


KORA. ŻAL…

hhdddfyui,

Maanam. Koncert na dziedzińcu Radia Łódż. Poczatek lat ’90. Na zdjęciu czwartym Marek. Też już Tam…

Facebook: Foto Marek Kowal


WOJCIECH WALDA.

eerhkll;;jgf

Zmarł Wojciech Walda, masażysta widzewiaków. Dla mnie w Widzewie było od zawsze, odkąd zacząłem tą drużynę fotografować. Nazbierało się fotek, ale tym razem zdjęcia ostatnie. 14 czerwca 2017, podczas meczu z Sokołem Aleksandrów L. żegnał się na nowym stadionie z Widzewem. Na ławce pana Wojtka sfotografowałem wraz z zasłużonym piłkarzem Widzewa Adrianem Budką, który też szykował się już do pożegnania z klubem.  9 czerwca 2018 podczas meczu z Lechią Tomaszów M. znów pojawił się z piłkarzami i z Franciszkiem Smudą. Zastąpił na ten mecz kolegę. Wydawał się być w dobrej formie. Kilkanaście dni później już nie żył.

Zamierzałem, jak to się stosuje w tych smutnych okolicznościach, przerobić zdjęcia na czarno białe. Pomyślałem sobie jednak, że pan Wojtek zawsze był czerwono biało czerwony, więc chyba chciałby taki pozostać. Nie zszarzeje i nie wyblaknie nasza pamięć o nim.

Facebook: Foto Marek Kowal


POZOSTAŁA LEGENDA

ssssdfhjkl;je

Odeszła IRENA SZEWIŃSKA (Kirszenstein), legenda polskiego sportu, zdobywczyni 7 medali olimpijskich. Prawy człowiek. Dama Orderu Orła Białego. Matka dwóch synów, żona fotoreportera Janusza Szewińskiego.

Zajrzałem do mojego archiwum i natrafiłem na fotki z końcówki lat ’80. Obok pani Ireny inne legendarne postacie polskiego sportu. Trener Jan MULAK (zm. 2005) współtwórca tzw. wunderteamu czyli mistrzowskiej reprezentacji lekkoatletów z lat ’50 i ’60. Zdzisław KRZYSZKOWIAK (zm. 2003), biegacz długodystansowy, złoty medalista olimpijski i rekordzista świata.

Nie mogę sobie przypomnieć co to była za okoliczność, ale na pewno działo się to w Piotrkowie Trybunalskim.

Facebook: Foto Marek Kowal


ROMAN KŁOSOWSKI (1929-2018)

fhkkfdv,p

Pewnie, że mam w swoim archiwum więcej zdjęć Pana Romana, ale natrafiłem tymczasem na te dwa negatywowe kadry z lat ’80. Zawsze wydaje się, że jest jeszcze czas, że to nie teraz, że to nie dziś, nie jutro… Już nie bedzie jego nowych zdjęć. Bardzo smutno…

Facebook: Foto Marek Kowal


WOJCIECH POKORA. POŻEGNANIE

wwwwwwww

(1934 – 2018) Żal…

Facebook: Foto Marek Kowal