Monthly archives: Kwiecień, 2017

RÓŻE EUROPY W STRYKOWIE

rerererere

Kolejny superkoncert w Strykowie. Tym razem zagrały Róże Europy, rozgrzewając publiczność w strykowskim Ośrodku Kultury i Rekreacji. Ponad dwugodzinna porcja dobrego rocka z mądrymi, wartościowymi literacko tekstami. Jak widać na zdjęciach rośnie już trzecie pokolenie fanów zespołu. Przed Różami Europy w Strykowie zaprezentowały się też inne legendarne kapele polskiego rocka: Golden Life i Kobranocka. Dyrektor ośrodka Konrad Kozłowski zapowiada następne, a specjalnie dla mnie obiecał Sztywny Pal Azji.

Facebook: Foto Marek Kowal


POŻEGNALIŚMY MIRKĘ.

mmmmmmmmmmmmm

„Mireczko, zawsze u Was miło i dobrze się czuję. Dziekuję za gościnę” – powiedziałem. Uściskaliśmy się i pożegnaliśmy serdecznie. ..Nie myślałem, że na zawsze…

Z Mirką i Tomaszem , jej synem, spędziłem wielkanocny, niedzielny wieczór.  Mirka się rozgadała. Opowiadała o tym jak bardzo kocha swoje dorosłe już wnuki i jak za nimi tęskni. Jak bardzo cieszy się z bliskości syna Tomka. Opowiadała o swym niełatwym życiu.

Za tydzień, w sobotę (22.04), odeszła nagle i niespodziewanie. Tak jak żyła. Była pogodna , towarzyska i życzliwa. Zdążyła jeszcze tego dnia pogawędzic z sąsiadem i zajrzeć na spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich w warszewickiej remizie. W ostatnich chwilach był przy niej syn.

Tomasz kiedyś dla swej mamy napisał wiersz:

„Ta jedyna”

W sercu każdego faceta

Jest, choć wiekowa, ale jedyna kobieta

I choć czas liczbę zmarszczek na buzi powiększa

To i tak nawet od zachodu słońca piękniejsza

Cieszy się ogromnie a z nią nawet świat cały

Gdy jej powiem, że mi plany życiowe się udały

Lecz gdy zły los na me rany nasypie soli

To Ją najbardziej serce zaboli

A gdy mi złość krzykliwym słowom wodze popuści

Nic nie odpowie, lecz z łezką w oku głowę opuści

Więc na me usta wciska samo

……….”Kocham Cię mamo”

….. Pożegnalismy Mirkę na strykowskim cmentarzu rzymskokatolickim. Według dokumentów nazywała się Włodzisława Miśkiewicz, ale wolała imię pod którym wszyscy ją znali i lubili.

Gdy staję na ganku mojego domu, widzę dom Mirki, prześwitujący przez zarośla. Mam wrażenie jakby nadal się tam krzątała…

Facebook: Foto Marek Kowal


Z SZAFY KOWALA. SZABLA OD KOMENDANTA.

pyrpyrpyr

Rok 1994. Miasteczko, gdzieś na obrzeżach Ziemi Łódzkiej. Jadąc przygotowywać materiał dziennikarski dla Wiadomości Dnia, przypadkowo natrafiłem na plan filmu Jana Jakuba Kolskiego „Szabla od komendanta”. W nagrywanej scenie brali udział: nieodżałowany Witold Pyrkosz, Wiesław Gołas i Franciszek Pieczka.

Facebook: Foto Marek Kowal


PIŁKA Z KLASĄ. STRUGA DOBIESZKÓW – POWSTANIEC DOBRA 2:1

spspspspspsp

Z klasą B. 23.04.2017. Derby gminy Stryków. Wyrównany mecz. Gospodarze zdobyli zwycięską bramkę z rzutu karnego. Piłkarze Powstańca długo protestowali przeciwko decyzji sędziego. Cóż trudno było zweryfikowac jej zasadność. Na tym szczeblu rozgrywek nie da się obejrzeć powtórkę. Na usprawiedliwienie arbitra dodam, że miał trudne zadanie, gdyż sędziował bez liniowych asystentów, którzy na mecz nie przybyli. Klasa B to ósmy poziom rozgrywek krajowej piłki nożnej, ale warto na te mecze zaglądać i kibicować prawdziwym pasjonatom futbolu. Mecze są naprawdę interesujące. Terminarze, tabele i adresy boisk można znaleźć na stronach: http://www.lzpn.org  (okolice Łodzi), laczynaspiłka.pl (cały kraj).

Facebook: Foto Marek Kowal


WIDZEW ŁÓDŹ – ŁKS ŁOMŻA 2:1

wlwlwlwlw

III liga. Szybkie prowadzenie w pierwszej połowie, w drugiej nerwowa końcówka.

Facebook Foto Marek Kowal


PIŁKA NOŻNA PAŃ. UMKS ZGIERZ – AZS KU UNIWERSYTETU W-WY 0:0

uksuksuksuks

Piękniejsze oblicze futbolu. II liga kobiet. 8. kwietnia 2017, mecz UMKS Zgierz – AZS KU Uniwersytetu W-wy 0:0 .

Facebook: Foto Marek Kowal


RUGBY W STRYKOWIE.

srsrsrstt

9. kwietnia. 2017. Na orliku w Strykowie rozegrano turniej Rugby League „piątek”. Fotomigawki pochodzą ze spotkań: Stryków Bulls – Wataha Piotrków, Sroki Łódź – Wild Bears Tomaszów, Razorbacks Skierniewice – Wataha Piotrków. Turniej wygrała Wataha.

Facebook: Marek Kowal


WIDZEW ŁÓDŹ – LEGIA II WARSZAWA 3:0

wlelwlwlwl

15.04.2017. III LIGA. Oto fotomigawki z 2 połowy tego spotkania.

Facebook: Fot Marek Kowal


ŁKS ŁÓDŹ – MKS EŁK 1:2

łłłłłłłłłłłłłłłł

15.04.2017. III LIGA. Oto fotomigawki z 1 połowy tego spotkania.

Facebook: Fot Marek Kowal


JACEK BOGUSIAK ŁKS.

bbbbbgg

Jackowi Bogusiakowi stuknęła 60-ka. Nawet zdjęcia udowadniają, że ten facet nie miał czasu sie zestarzeć. To superkibic, założyciel pierwszego klubu kibica. Z serca, krwi i kości ełkaesiak. Zapalony archiwista. Swoja pasję dokumentowania historii Łódzkiego Klubu Sportowego łączy z pracą zawodową w Muzeum Sportu. Pamięta o wszystkich. Zorganizował wiele uroczystości, w których uhonorował  zasłuzonych, sportowców i innych postaci ze środowiska ŁKS. Jest animatorem benefisów kultowych postaci klubu, które odbywaja sie w gościnnych progach Hotelu Leszczyński by Zagost w Konstantynowie-Ignacewie. Teraz przyjaciele uhonorowali jego. Byli sportowcy a wśród nich legendarne postacie, reprezentanci Polski w piłce nożnej i hokeju, trenerzy i działacze, popularni muzycy, dziennikarze sportowi i przedstawiciele urzędów. Był też sam Senator RP, Ryszard Bonisławski.

Beneficjent, jako prawdziwy vip zajechał pod hotel ekskluzywną limuzyną, później wylądował na ramionach przyjaciół. Wzruszony przyjmował hołdy i upominki, wysłuchał utworów muzycznych stworzonych specjalnie dla niego. Jak widać na zdjęciu, bohater wieczoru tak jak i my wszyscy był pod wrażeniem urody pań kelnerek, a przede wszystkim pod wrażeniem wspaniałej atmosfery imprezy, stworzonej przez właścicieli i pracowników Hotelu Leszczyński by Zagost. Trudno nie wspomnieć o smakowitym menu.

Byłem i ja. Wiecej odnalazłem swoje zdjęcie z Jackiem umieszczone w galerii zdjęć przyjaciół ŁKS. Jestem dumny ze współpracy z Jackem Bogusiakiem. Fotografie z mojego archiwum znajdują się w książkach i innych wydawnictwach jego autorstwa.

Facebook: Foto Marek Kowal