Monthly archives: Wrzesień, 2017

ŁÓDZKIE ŚWIĘTO ŚWIATŁA 1

ssssssswwwwwwiiii

Light Move Festival. Byłem i ja … Wieczór pierwszy, część pierwsza. Park Staromiejski i Plac Wolności. ( Na marginesie. Prosty ze mnie chłop, długo siedziałem na pustkowiu i pewnie dlatego nie mogę zrozumieć dlaczego rozrywkowe imprezy masowe, w których ostatnio uczestniczyłem i je fotografowałem nazywają się w obcym narzeczu. Oczywiście na potrzeby promocji zewnętrznej i gości coś tam można wymyślić w nawiasie, ale przecież są one głównie po to żebyśmy dobrze się razem bawili. U siebie i po naszemu )

Facebook: Foto Marek Kowal


MUCHOMOR W OPONIE.

syfgrzyb85004

Wszyscy o grzybach, więc ja też. Jednak raczej nie o grzybiarzach, lecz o syfiarzach. Okolica łódzkiej Retkinii. Tereny między ul. Kusocińskiego a zajezdnią tramwajową na Brusie. Chaszcze, zagajniki, łąki, tzw. nieużytki. Dobre miejsce dla mieszkańców osiedla na spacery, wybieganie psów czy inne zajęcia rekreacyjne. Miło nie jest, pełno butelek, puszek, innych śmieci. Głównie przyczyniają się do tego degustatorzy piwa, małpek i wykwintnej nalewki Amarena (lokowanie produktu), niezwykle popularnej w okolicy Biedronki, . Trzeba mieć kibel we łbie, żeby po „spożyciu” w pięknych okolicznościach przyrody, dorzucić puste naczynie do stosu śmieci, później wrócić tu jutro, pojutrze, i tak przez cały sezon.  A przyroda walczy. Motyle krzątają się na kwiatach nawłoci, pojawiła się sarna. Nawet widuje się pochylone sylwetki z kozikiem w dłoni. Zatwardziali grzybiarze z pobliskich bloków liczą na podgrzybka czy koźlarka. Mnie poza muchomorami nie udało się dostrzec innych grzybów.

Facebook: Foto Marek Kowal


TRUBADURZY 50. CZĘŚĆ 2

trtrtrtrtruuuuuu

Kolejne zdjęcia z Gali Jubileuszowej Trubadurów zorganizowanej przez Studio Spektrum w łódzkim Teatrze Wielkim. To już 50 lat, a jaka forma! Sławomir Kowalewski, Krzysztof Krawczyk, Marian Lichtman, Ryszard Poznakowski, Piotr Kuźniak oraz Jacek Malanowski. Wkrótce będą następne zdjęcia…

Facebook: Foto Marek Kowal


TRUBADURZY 50. CZĘŚĆ 1

tutututu

Sławomir Kowalewski, Krzysztof Krawczyk, Marian Lichtman, Ryszard Poznakowski, Piotr Kuźniak oraz Jacek Malanowski, czyli Trubadurzy. Od 50 lat jeden z najpopularniejszych zespołów polskiej estrady. Jubileuszowa gala odbyła się w łódzkim Teatrze Wielkim. Oto pierwsza seria zdjęć. Grają sami jubilaci, grają też ich goście,  Pectus, 1one i Ryszard Sygitowicz oraz Blue Cafe. Każdy z zespołów wykonał m.in. przebój Trubadurów a Dominika Gawęda odśpiewała jubilatom „Happy Birthday…”. Trubadurzy nie tylko grają i śpiewają. Opowiadają też anegdoty na swój temat. Na widowni, wicepremier Piotr Gliński szykuje się do swej podniosłej, oficjalnej roli. Przyjechał z odznaczeniami dla muzyków.

Facebook: Foto Marek Kowal


BUDOWLANI MASTER PHARM ŁÓDŹ – LECHIA RC GDAŃSK 39:0

rrrbbblll

Efektowne zwycięstwo rugbystów Master Pharm Budowlanych na Stadionie Miejskim przy al. Unii Lubelskiej. Łodzianie zagrali w składzie: Kramarenko, Kujawa, Mchedlidze ( Kościelski ), Karpiński II, Botes, Stępień( Noszczyk ), Staphorst ( Justyński ), Mirosz, Plichta, Walters ( Orłowski ), Kaniowski ( Wlaźlak ), Reksulak, Kubalewski, Matyjak ( Kozakiewicz ), Bosiacki. Trener: Szyburski.

Facebook: Foto Marek Kowal


ŁKS ŁÓDŹ – OLIMPIA ELBLĄG 1:2

lololololololololo

Pierwsza, sensacyjna porażka ŁKS w II lidze.

Facebook: Foto Marek Kowal


LEGIONY PIŁSUDSKIEGO NA PIOTRKOWSKIEJ.

p

Przy okazji zjazdu miast, których honorowym obywatelem jest Józef Piłsudski, na Piotrkowskiej w Łodzi zorganizowano piknik historyczny . Atmosferę sprzed ponad 100 lat tworzyły grupy rekonstrukcyjne a przygrywała orkiestra dęta. Marszałek Józef Piłsudski nieopodal miejsca pikniku  pracował i mieszkał w kamienicy przy ul. Wschodniej. Tu został też aresztowany w 1900 roku.

Facebook: Foto Marek Kowal


KREW W BIURZE POSELSKIM…

kkkkkkkkk

… i to już po raz 28. Przed kilkoma laty , rodzice szukali ratunku dla swej chorej, malutkiej Julki. Potrzebna była krew rzadkiej grupy. Dotarli także do posła Artura Dunina. Poseł oczywiście zadziałał. Od tej spontanicznej akcji wszystko się zaczęło. Poseł Dunin regularnie oddaje krew , ułatwia to innym zgierzanom i propaguje ideę krwiodawstwa. Co kilkanaście tygodni zgierskie biuro Posła na Sejm RP Artura Dunina zamienia się w małą stację krwiodawstwa. Oczywiście jak zwykle pobranie krwi poprzedza badanie lekarskie dawcy i badanie jego krwi. Samo pobranie jest bezbolesne i mało kłopotliwe. Oddanie 450 ml krwi trwa niecałe 5 minut. Łatwiej jest szlachetnym, zgierskim dawcom uczestniczyć w akcji u siebie w mieście. Przyszedł np. młody tata gotowy oddać krew. Swoją córeczkę zostawił na krótko pod opieką teściowej. Obowiązki pracownicze i rodzinne nie pozwalały mu jeździć do stacji krwiodawstwa w Łodzi. W następnym kwartale ta szlachetna, ratująca ludzkie życie akcja będzie kontynuowana.

Facebook: Foto Marek Kowal


WIDZEW ŁÓDŹ – URSUS WARSZAWA 1:1

widzur85012

Tylko remis. Było 1:0. wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Niestety w drugiej połowie piłka po rykoszecie przelobowała Wolańskiego (fot.16). Potem coraz bardziej brakowało czasu. Zrobiło się zbyt nerwowo by zdobyć zwycięską bramkę.

Facebook: Foto marek Kowal


WIDZEW ŁÓDŹ – ARTEGO BYDGOSZCZ 51: 87

wawawakosz

Wynik nieszczególny, ale mecz ciekawy. Warto zaglądać do hali MOSiR przy Małachowskiego na Basket Ligę.

WIDZEW: Schmidt 20 (1), Harvey-Carr 12, Gertchen 7, Drop 7 (1), Zavidna 5 (1) oraz Zapart 0, Kopciuch 0, Stępień 0.

ARTEGO: O’Neill 14 (2), Stallworth 12, Żurowska-Cegielska 6, Międzik 6, McBride 5 (1) oraz Stankovic 17 , Adamowicz 11 (3), Poboży 8, Szott-Hejmej 3, Bujniak 3 (1), Kocaj 2, Kuczyńska 0.

Facebook: Foto Marek Kowal