Monthly archives: Grudzień, 2017

NORMALSI 2003

onnnnnooooorrr

NORMALSI zagrają 29 i 30 grudnia 2017 w łódzkim Klubie Muzycznym New York. Będą to pożegnalne koncerty gitarzysty Mirka Konia Mazurczyka, który rozstaje się z zespołem. U mnie fotki z 16 maja 2003 roku. Wtedy koncertowali w Dekompresji na Karolewie.

Facebook: Foto Marek Kowal


WITAJ MAŁA GWIAZDKO 2017

kkkooollllpppaaasstt

Koncert kolęd i pastorałek „Witaj Mała Gwiazdko 2017″ w łódzkim Kościele św. Anny. Wystąpili i wraz ze zgromadzoną w świątyni publicznością zaśpiewali kolędy: Danuta Błażejczyk, Eleni, Patrycja Runo, Anna Cymmermann, Kaja, Krzysztof Krawczyk, Blue Cafe, Trubadurzy, 1ONE, Rodzina Kaczmarków, Zbigniew Lesień i inni. Koncert został zarejestrowany przez TVP3 Łódź, poprowadził go Leszek Bonar. I ciekawostka… Na pierwszym zdjęciu m. in. Sławomir Kowalewski ze swoją wnuczką Kają (czerwona sukienka), która zaśpiewała piosenkę ,,Świąteczne życzenia” z muzyką dziadka do słów Lidii Kopani.

Proboszcz tej parafii, ksiądz Piotr Turek chętnie gości w kościele muzyków. Koncertowało tu wielu wybitnych artystów, między innymi przy okazji Freedom Jazz Festival.

Facebook: Foto Marek Kowal


KLUBOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA W SIATKÓWCE 4

4433333rttteet

14.12.2017 Łódź, Atlas Arena. ZENIT KAZAŃ – PGE SKRA BEŁCHATÓW 3:0

Facebook: Foto Marek Kowal


KLUBOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA W SIATKÓWCE 3

ttttt4444444

13.12.2017 Łódź, Atlas Arena. ZENIT KAZAŃ – SHANGHAI VOLLEYBALL CLUB 3:0.

14.12.2017 Łódź, Atlas Arena. SHANGHAI VOLLEYBALL CLUB – PERSONAL BOLIVAR 3:2

Facebook: Foto Marek Kowal


KLUBOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA W SIATKÓWCE 2

tttkkkaaatttkkkaaa

12.12.2017 Łódź, Atlas Arena. PERSONAL BOLIVAR – ZENIT KAZAŃ 0:3, PGE SKRA BEŁCHATÓW – SHANGHAI VOLLEYBALL CLUB 3:0

Facebook: Foto Marek Kowal


BOW. NEW YORK FESTIWAL 2017-18

wggggooow

Bow, czyli duet Marii Spólnej i Tomasza Matusiaka. Leciutko, niby mimochodem. Żarcik za żarcikiem… Wszystko jednak na bazie finezyjnie, choć pozornie z prostotą przygotowanych kompozycji, profesjonalnie zagranych i zaśpiewanych. Prawdziwa perełka. Efekt tym większy, że duet wystąpił po dwóch kapelach „ciężkiego brzmienia”.

Koncerty festiwalowe odbywają się w łódzkim Klubie Muzycznym New York w środowe wieczory. Wstęp wolny. Można posłuchać ciekawej, świeżej muzyki a na dodatek zostać jurorem. Na specjalnej karcie otrzymanej u barmana lub kelnerki można wytypować swojego zwycięzcę. Zespół, który otrzyma najwięcej głosów podczas trwania festiwalu ma zagwarantowane 6 miejsce w Wielkim Finale. Pozostałych finalistów wyłoni profesjonalne jury. Festiwal organizowany jest z myślą o młodych artystach i zespołach, którzy nie posiadają oficjalnie wydanych płyt i nie są związani z żadną wytwórnią płytową. Więcej o festiwalu i lista wykonawców kolejnych edycji na stronie www i facebooku Klubu Muzycznego New York.

Facebook: Foto Marek Kowal


DOUBLE BLIND. NEW YORK FESTIWAL 2017-18

5eeeeeeeee

Przepis  Double Blind na udany koncert jest następujący. Ciężkie brzmienie przyprawione akustycznymi balladami.  Plus esencja z pełnych tajemnic anglojęzycznych tekstów. Wszystko żywiołowo wstrząśnięte daje energetyczną muzykę z gatunku hard rock, grunge, stoner rock.  Zespół ma na koncie wyróżnienie w przeglądzie Żubrowisko 2016, został również laureatem przeglądu „Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień 2017”. W klubie New York też świetnie się zaprezentował.

Koncerty festiwalowe odbywają się w łódzkim Klubie Muzycznym New York w środowe wieczory. Wstęp wolny. Można posłuchać ciekawej, świeżej muzyki a na dodatek zostać jurorem. Na specjalnej karcie otrzymanej u barmana lub kelnerki można wytypować swojego zwycięzcę. Zespół, który otrzyma najwięcej głosów podczas trwania festiwalu ma zagwarantowane 6 miejsce w Wielkim Finale. Pozostałych finalistów wyłoni profesjonalne jury. Festiwal organizowany jest z myślą o młodych artystach i zespołach, którzy nie posiadają oficjalnie wydanych płyt i nie są związani z żadną wytwórnią płytową. Więcej o festiwalu i lista wykonawców kolejnych edycji na stronie www i facebooku Klubu Muzycznego New York.

Facebook: Foto Marek Kowal


KLUBOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA W SIATKÓWCE 1

1weeeeeeee

11.12.2017 Łódź, Atlas Arena. Konferencja prasowa i treningi w kolejności drużyn: PERSONAL BOLIVAR, PGE SKRA BEŁCHATÓW, ZENIT KAZAŃ, SHANGHAI VOLLEYBALL CLUB.

Facebook: Foto Marek Kowal


UPCYCLINGOWY ZAWRÓT GŁOWY 2

2uuuupppp

Świadomość ekologiczną społeczeństw należy budzić już od edukacji najmłodszych. Dzięki organizatorom, czyli Fundacji Razem i łódzkiej Szkole Podstawowej Kornelówka oraz wsparciu Fundacji Kolorowo odbyła się trzecia edycja akcji Upcyclingowy Zawrót Głowy. W Centrum Promocji Mody przy Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego odbyła się gala projektu, podczas której nagrodzono laureatów konkursu, który polegał na wykonaniu z rzeczy już nieprzydatnych czegoś nowego i niepowtarzalnego. Atrakcją imprezy był pokaz mody. Najmłodsi prezentowali kreacje stworzone właśnie według upcycklingowych zasad z surowców wtórnych pod kierunkiem stylisty modowego Tomasza Gąsiennicy-Józkowego. Imprezę prowadziła dziennikarka Tv Joanna Wiernicka Zawisza wraz z Marysią Banią i Niną Baranowską. Projekt wsparł finansowo Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Będzie więcej wpisów ze zdjęciami gdyż powstało sporo ładnych fotek a dzieciaczki wspierane przez rodziców i pedagogów dały z siebie wszystko. W kolejnych wpisach także lista laureatów. A teraz prywata. Wśród uczniowskiej publiczności spotkałem tegoż oto dżentelmena ( fot 5 ). To Filip, jestem jego wujkiem 🙂
O imprezie także tutaj: http://marekkowal.pl/?p=8412

Facebook: Foto Marek Kowal


KORTEZ W WYTWÓRNI

00000

Łódź. 09.12.2017. Lubie tego „wesołka”.  Gdy parę lat temu natrafiłem na jego kawałki w youtube zadziwiłem się. Nie myślałem, że może być jeszcze smutniejszy facet ode mnie i w dodatku śpiewać o tym piosenki. A tu znienacka hala łódzkiej Wytwórni pęka w szwach wypełniona tłumem smutnych słuchaczy. Super koncert.

Facebook: Foto Marek Kowal