Monthly archives: Kwiecień, 2018

WIDZEW – HURAGAN MORĄG 1 : 1

jjjjjkkl;kd

Zaczęło się fatalnie, skończyło słabo. Ale na pełnych trybunach jak zwykle wspaniała atmosfera i doping. No i jeszcze legendarne postacie na trybunach. Tym razem wypatrzyłem obiektywem Daniela Bogusza i Andrzeja Grębosza. Obok niego Wiesław Wraga.

Facebook: Foto Marek Kowal


ZABŁĄKANA SUCZKA

45yiiiuyttrr

Proszę udostępniajcie. Łódź – Retkinia. Od kilku dni w okolicach al. Wyszyńskiego 49, bloków 313, 309, Żabki i innych sklepów bląkała się suczka. Mała, ruda z ciemniejszym grzbietem. 28.04 zaopiekowała się nią pani, której suczka zaufała. Podeszła do niej i dała wziąć się na ręce. Kobieta ta ma już psa i nie może na stałe przygarnąć drugiego. Jeśli nie znajdzie się właściciel, to sunia trafi do schroniska. Kontakt pod numerem 730 828 831.

Facebook: Foto Marek Kowal


ŁKS ŁÓDŹ – WARTA POZNAŃ 2 : 0

fgghuutrqfhll

Łodzianie wygrali mecz na szczycie 2 ligi mimo, że bramkarz Warty, Adrian Lis obronił rzut karny.

Facebook: Foto Marek Kowal


BUDOWLANI S.A. ŁÓDŻ – LECHIA GDAŃSK 33 : 3

3456u73568

Ekstraliga rugby. 21.04.2018, Stadion Miejski przy al. Unii Lubelskiej.

Facebook: Foto Marek Kowal


INNI ?

to to dfghjutrrghj

Jak postrzegamy Innego?. Jak my jesteśmy postrzegani przez Innych gdy sami stajemy się dla nich tymi Innymi. Jak przełamywać negatywne stereotypy, jak czerpać pozytywne doswiadczenia i wartości z odmienności Innych. Debatę zorganizowała Fundacja Kolorowo w łódzkim Centrum Promocji Mody.
Najpierw młodzież w grupach spotkała sie z mentorami: Tomaszem Gąsienica-Józkowym – stylistą, projektantem mody, dziennikarzem, Piotrem Kłysem – przewodniczącym Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. różnorodności i przeciwdziałania dyskryminacji Urzędu Miasta Łodzi. dr Moniką Kopytowską – językoznawcą w Uniwersytetu Łódzkiego i Joanną Podolską – dziennikarką, dyrektorką Centrum Dialogu Marka Edelmana,
Niezwykle pożyteczna dla uczniów była głęboka intelektualnie a prosta w przekazie debata między Janiną Ochojską – działaczką humanitarną, arcybiskupem Grzegorzem Rysiem – metropolitą łódzkim i Michaelem Schudrichem – naczelnym rabinem Polski. Po nich uwagę młodzieży skupił błyskotliwy Szymon Hołownia – dziennikarz i pisarz.
Debatę prowadzili ks. Krzysztof Niedałtowski (duszpasterz środowisktwórczych w Gdańsku) i Joanna Wiernicka-Zawisza (dziennikarka).
A wszędzie, w trakcie całej imprezy krzątała się Agnieszka Wojtas (Fundacja Kolorowo). Na co dzień dyrektorka i nauczycielka w prywatnej szkole Kornelówka. Od kilku lat w szkole tej uczą się dzieci syryjskiej rodziny , która znalazła bezpieczny azyl w naszym mieście.

Facebook: Foto Marek Kowal


STRYKOWSKIE FOTOWARSZTATY . BRATOSZEWICE, WIOSNA.

rtyiop7y3457

Stryków. Warsztaty fotograficzne prowadzone przez  Ośrodek Kultury i Rekreacji. Tym razem wybraliśmy się w okolice pałacu w Bratoszewicach.

Facebook: Foto Marek Kowal


POWSTANIEC DOBRA – KKS II KOLUSZKI 3 : 0

iu4rrhiutrryu

Piłka z klasą. Klasa B, grupa 1 łódzka ( czyli 8 klasa rozgrywek ). Ogromne zaangazowanie piłkarzy, prawdziwy, szczery fytbol. Warto przychodzić na te mecze. Terminarze i tabele na stronie laczynaspilka.pl , lzpn.org i innych stronach okręgowych oddziałów PZPN.

Facebook: Foto Marek Kowal


WIDZEW ŁÓDŻ – LEGIA II WASZAWA 3 : 2

rrtyyjjiutyuuu

III Liga. 14.04.2018. W bramce Maciej Humerski. Niemalże obronił rzut karny. Trącił piłkę, ale wpadła. Dario Kristo znów mógł cieszyć się ze zdobytej bramki. Z ciekawostek: w druzynie Legii zagrał Bartosz Gęsior syn „tego” Dariusza Gęsiora. Na konferencje prasową zajrzał Andrzej Woźniak, dawny bramkarz reprezentacji i Widzewa. Przywitał sie z trenerem Smudą i znajomymi dziennikarzami.

Facebook: Foto Marek Kowal


FOTOWARSZTATY W STRYKOWIE

rryuiite24ui

Stryków. Stacja Kultura czyli filia Ośrodka Kultury i Rekreacji w odnowionym dworcu kolejowym. Rozpoczęlismy drugą edycję warsztatów fotograficznych. Mamy w tym roku do zrealizowania cztry cykle tematyczne. Najważniejsza jest oczywiście przyjemność z fotografowania i przebywnia w grupie. Przy okazji mogę podzielić sie z fotoamatorami swoim doświadczeniem. Fotografowaliśmy pierwsze oznaki wiosny nad strykowskim zalewem. W kilka osób wybraliśmy się też na koncert zespołu Moskwa do miejscowego Domu Kultury. W tą sobotę (14.04), jeśli pogoda pozwoli wybieramy się do Bratoszewic w okolice pałacu.

Facebook: Foto Marek Kowal


KAT (część 2)

eeryu;

Weteran trashmetalu, Roman Kostrzewski wraz z ekipą gwarantują kultową, bezkompromisową muzę. Było bosko… aż na trzy szóstki  
12.04.2018. Łódż. Klub Muzyczny New York.
Pierwsza seria zdjęć: http://marekkowal.pl/?p=10296

Facebook: Foto: Marek Kowal