Monthly archives: Maj, 2018

I KOMUNIA OLIWKI

vvdssghhttrr

Moja córeczka Oliwka przystąpiła do Pierwszej Komunii. Najpierw, jeszcze przed wejściem do kościoła, poprosiła w imieniu wszystkich dzieci o błogosławieństwo ojca i matkę. Był do dla niej bardzo szczęśliwy dzień, także dlatego, że miała wokół siebie wszystkich tych, których kocha. Mama Oliwki pięknie ją przygotowała do tej uroczystości.

Facebook: Foto Marek Kowal


WIDZEW ŁÓDŹ – POLONIA WARSZAWA 2 : 0

yu887535890

II liga. Pewne zwycięstwo Widzewa. Jako że był to Dzień Matki to w przerwie uhonorowano widzewskie mamy. Najpierw był konkurs zdjęć mam z ich pociechami zrobionych na trybunach, potem konkurs hula hop i upominki. Z szalikiem „Andrzejów” jedna z mam, pani Angelina.

Facebook: Foto Marek Kowal


BUDOWLANI S. A. ŁÓDŹ – ORKAN SOCHACZEW 80 : 0

oouyt567899

Ekstraliga rugby. Na koniec meczu, po 80 minutach gry taki był wynik na tablicy –  80:0. Efektownie.

Facebook: Foto Marek Kowal


WIDZEW ŁÓDŹ – GKS WIKIELEC 3:0

6531247007

III liga. Kolejne zwycięstwo przybliża widzewiaków do awansu. Jak zwykle na pełnych trybunach m.in. dawne sławy. Tym razem na fotce Sławomir Chałaśkiewicz i Andrzej Woźniak. Na konferencji prasowej Franciszka Smudę zastąpił drugi trener Marcin Broniszewski.

Facebook: Foto Marek Kowal


ŁKS ŁÓDŹ – SIARKA TARNOBRZEG 4:2

4589062258

ŁKS w 1 lidze ! Wygrana z Siarką przy jednoczesnej porażce Radomiaka z Wartą daje już pewny awans na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Trzy bramki zdobył Wojciech Łuczak. Jedną Patryk Bryła, który przy okazji gola celebrował też osobiste szczęście. A na konferencji prasowej klasyk dziennikarstwa sportowego Wojciech Filipiak z wnukiem Staszkiem. Zaprezentowali talizman z jakim przychodzą na szczególnie ważne mecze ŁKS. Jest nim pieczołowicie zabezpieczona chorągiewka z jaką kibicował wraz z tatą, wówczas 11-letni Wojtek, w Chorzowie podczas mezu z Górnikiem Zabrze decydującym o mistrzostwie Polski dla ŁKS w 1958 roku.

Facebook: Foto Marek Kowal


3 URODZINY NEW YORK

7632577324

Łódź, Piotrkowska 62. Klub Muzyczny NEW YORK. Tyle już tu się „zadziało”. Aż trudno uwierzyć, że to dopiero trzecie urodziny. Nie tylko świetne koncerty przyciągają publiczność. Uznaniem cieszy się też bogato wyposażony bar i smakowite dania.  Własciciele klubu przywiązują duże znaczenie do działań kulturotwórczych. Słynna jest scena Jam Session, w których udział bierze elita nie tylko łódzkich muzyków. Ja szczególnie interesuję się New York Festiwalem, który jest szansą dla mniej znanych lub początkujących zespołów i muzyków, którzy nie posiadają oficjalnie wydanych płyt i nie są związani z żadną wytwórnią płytową. W ostatniej edycji zaprezentowało się ponad 60 kapel. Drugie piętro klubu to Las Vegas, tutaj odbywają się imprezy taneczne, imprezy tematyczne oraz zamknięte.

A w urodzinowym koncercie zaśpiewali:  Angelika Kłaczyńska, Aleksandra Skonieczna, Kasia Maciejewska, Łukasz Cieślak, Marek Jakub Weigel „Qbek”,
Zagrali: zespół SMASH THE CRASH,  Kamil Szewczyk – gitara, Marcin Jagiełło – piano, Paweł Wochna – bas, Łukasz Moszczyński – perkusja. Były wspaniałe duety i magiczne wykonania.
Facebook: Foto Marek Kowal


ŁKS ŁÓDŹ – RADOMIAK RADOM 3 : 0

uute2eyuo

2 liga. Ważny mecz, chyba nawet najważniejszy. Ale najważniejsze, że efektownie wygrany. Obok fotek z boiska , kilka scenek z sektora rodzinnego.

Facebook: FotoMarek Kowal


WIDZEW ŁÓDŹ – DRWĘCA NOWE MIASTO L. 3 : 0

346iirwyp[u

III Liga. Wreszcie efektowne zwycięstwo. Franciszek Smuda zasiadł na trenerskiej ławce po operacji kolana. Nie usiedział spokojnie. Kulami ponaglał swoich zawodników, a może nawet im pogroził 😉 . Pomogło.

Facebook: foto Marek Kowal


BUDOWLANI K.S. – BUDOWLANI S.A. 3 : 85

664eeryii6ytu75y

Ekstraliga Rugby. KS Blachy Pruszyński Budowlani Łódź – Master PharmBudowlani SA Łódź. Derby Łodzi, derby Budowlanych.  Niezwykłe wydarzenie sportowe gdy spotykają sie drużyny wywodzące się z tych samych korzeni i z tej samj tradycji. Tym razem mecz rozegrano nie na Stadionie Miejskim a w „kolebce”, na stadionie Budowlanych przy ul. Górniczej.

Facebooik: Foto Marek Kowal


3 MAJA. STRYKÓW.

546843ttuu

Festyn patriotyczny nad zalewem. Były biegi i występy młodzieży z gminnych szkół, różne atrakcje, jak to na festynie. Młodzież odczytała treść Konstytucji 3 Maja. Starosta zgierski Bogdan Jarota i burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski wraz z dziewczętami z zespołu Agat  poprowadzili poloneza. Atrakcją na zakończenie był koncert kapeli patriotycznego rocka Contra Mundum. Burza postraszyła , ale muzycy i fani wytrwali.

Facebook: Foto Marek Kowal