Monthly archives: Czerwiec, 2018

STRYKÓW. SOBÓTKI Z BAYERĄ

asfjnnn

Najpierw był konkurs na najciekawszy wianek.  Potem strażacy miejscowej OSP wystąpili w nietypowej roli. Zamiast gasić jak to mają w zwyczju wzniecili ogień i podrzucali drwa do ogniska. Na ogniu pieczone były kiełbaski, bezpłatnie przygotowane przez organizatorów czyli Ośrodek Kultury i Rekreacji. Po posiłku można było posłuchac zespołu Bayera. Choć nie jestem fanem disco polo to warto docenić profesjonalizm zespołu. Jego lider Radosław Kudelski ma świetny kontakt z publicznością. Szybko rozgrzał słuchaczy mimo mało sprzyjającej aury. Radosny, sympatyczny koncert dający radość publiczności. Wszyscy świetnie się bawili. Po koncercie było puszczanie wianków na zalewie. Finałem imprezy był pokaz sztucznych ogni. Fajerwerki odpalili strazacy.

Facebook: Foto Marek Kowal


FESTYN RODZINNY W STRYKOWIE.

fgyytree2224566

Pierwotnie festyn miał sie odbyć z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Został przełożony z powodu pożaru zgierskiego smieciowiska. Teraz okazja była równie dobra – Dzień Ojca. Dodatkowo na ten sam dzień zaplanowano Sobótki, a więc najpierw we wczesnych godzinach popołudniowych bawiono się na rodzinnym festynie, wieczorem na Sobótkach ( o tym w osobnym wpisie ). Pogoda nie rozpieszczała ale strykowski Osrodek Kultury i Rekreacji przygotował wiele atrakcji zachecających do przybycia nad zalew. Były konkursy plastyczne z nagrodami, fotobudka, prezentacje przygotowane przez policjantów. Jak zwykle na takich imprezach do zabawy zachęcały dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, gabinet śmiechu i cukrowa wata. Na estradzie wystapiła grupa wokalna Samosiejka działająca przy OKiR. Później zespół Nagła Zmiana Klimatu  efektownie wykonał  covery sprzed lat.

Facebook: Foto Marek Kowal


MOTOCROSS W STRYKOWIE

2et576435

23/24 06.2018. Na torze w Strykowie rozgrywane są Mistrzostwa Europy w klasach EMX 65, EMX 85 i EMX KOBIET. Oto zdjęcia z sobotnich wyścigów kwalifikacyjnych. Wyniki np. pod linkiem https://wyniki.motoresults.pl/pl/2018/Motocross/ME/Motocross-European-Championships/e_2458 . Harmonogram na niedzielę:  https://pzm.pl/pliki/zg/motocykle/motocross/Regulaminy/harmonogram_strykow.pdf .

Facebook: Marek Kowal


SMAK STUDIO

Ze smakiem urządzone wnętrze. Ze smakiem dobrana kolekcja pięknych przedmiotów, mebli i wzornictwa. Ten nowy, wyjątkowy showroom to przedsiewzięcie dwóch szykownych, uroczych pań. Jak mówią, postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce, tak po kobiecemu i zmaterializowały zamiłowanie do piękna i elegancji. SMAK STUDIO to nie tylko miejsce zakupów. Można tu będzie także skorzystać z porady dekoratora lub architekta wnętrz. Pytacie gdzie jest to miejsce? W Łodzi przy ulicy Narutowicza 16 ( naprzeciwko budynku telewizji ). Warto zajrzeć.

Facebook: Foto Marek Kowal


WIDEW 2 ŁÓDŹ – ANDRESPOLIA WIŚNIOWA GÓRA 3:0

23t5677r

PIŁKA Z KLASĄ ( z klasa okręgową tym razem). Na boiskach niższych lig też się dzieje a jak widać kibice wywodzą się z różnych kręgów.

Facebook: Foto Marek Kowal


DNI STRYKOWA 2018. PAPA D

1111111111111

Czyli znany przed laty zespół Papa Dance. Paweł Stasiak i cała kapela w solidnej formie a w składzie także muzycy z „tamtych czasów”. Stryków świetnie bawił sie przy dźwiękach dawnych i nowych przebojów. Spokojnie. Stryków to nie Sandomierz i Pawła nie porwała żadna fanka ( w nawiązaniu do odcinka „Ojca Mateusza” )


DNI STRYKOWA 2018. AFTER PARTY

tyiio653et7i85

Facebook: Foto Marek Kowal


DNI STRYKOWA 2018. GRUBSON

ut2tp5

Facebook: Foto Marek Kowal


ROMAN KŁOSOWSKI (1929-2018)

fhkkfdv,p

Pewnie, że mam w swoim archiwum więcej zdjęć Pana Romana, ale natrafiłem tymczasem na te dwa negatywowe kadry z lat ’80. Zawsze wydaje się, że jest jeszcze czas, że to nie teraz, że to nie dziś, nie jutro… Już nie bedzie jego nowych zdjęć. Bardzo smutno…

Facebook: Foto Marek Kowal


DNI STRYKOWA 2018. PUDELSI

gjkhr2786

Facebook: Marek Kowal