Monthly archives: Lipiec, 2018

RYSZARD RIEDEL. JUŻ 24 LATA

bgtrrtyf123

30 lipca. Nie ma Go już od 24 lat… …Znaczy się jest. Taki jak wtedy. W dżwiękach, we wspomnieniach koncertów, w kulcie. Czyż możemy wyobrazić sobie Ryśka dziś, jako szacownego pana po sześćdziesiątce ? ( Fotki z lat ’80 Dżem )

Facebook: Foto Marek Kowal


TOMASZ STAŃKO (1942-2018)

22eeghhgfdet5

Zdjęcia z koncertu w ramach Festiwalu 4 Kultur. Kościół Ewangelicki św. Mateusza w Łodzi. 30.08.2005. Z bogatego dorobku Artysty szczególnie bliska jest mi płyta „Lontano”. Często jej słucham.

Facebook: Foto Marek Kowal


HYMEN

rryyuu5433rgjk
Muzycy o sobie: „Oddajemy Wam dźwięki które nas poruszają z nadzieją że poczujecie to co my.
Mocne gitarowe brzmienie dopełnione energetyczną sekcją, okraszone przestrzennymi klawiszami i dopieszczone zmysłowym wokalem. Daj się porwać Rock’n’rollowi który płynie w naszych żyłach” Hymen gra w składzie: Tomasz Chudy, Ewelina Korczyc, Robert Pawlak,  Tadeusz Prokuski, Michał Wilczewski,  Artur Zakrzewski. Zdjęcia z koncertu w łódzkim Klubie Muzycznym NEW YORK 17.01.2018.
Facebook: Foto Marek Kowal

PIANOHOOLIGAN

uuy55op[]

… czyli PIOTR ORZECHOWSKI. 11 edycja Letniej Akademii Jazzu. Klub Wytwórnia w Łodzi. Młody polski pianista jazzowy i kompozytor zaprezentował muzykę ze swojego najnowszego albumu „Preludes & Improvisations”. Jest to cyklu dwudziestu czterech preludiów i odpowiadających im dwudziestu czterech improwizacji. Dźwięki zawładnęły słuchaczami.

Facebook: Foto Marek Kowal


KORA. ŻAL…

hhdddfyui,

Maanam. Koncert na dziedzińcu Radia Łódż. Poczatek lat ’90. Na zdjęciu czwartym Marek. Też już Tam…

Facebook: Foto Marek Kowal


ZAĆMIENIE KSIĘŻYCA

iiuyrr35789

Pooglądałem  zjawisko. Jedyna taka okazja w życiu. Poniżej Ksieżyca dobrze wyeksponowany był też Mars (zdjęcie pionowe).  Fotkowałem amatorsko i bez napinki. Dwusetką, w dodatku z ręki, więc wysokie czułości a za tym idą piksele i szumy.  Ale za to z kolegą i piwkiem.  Sporo osób zebrało się na retkińskiej Górze Śmieciowej i na łące u jej podnóża.

Facebook: Foto Marek Kowal


IN LOVE WITH

ftt67u4ref

…czyli trio: Sylvain Darrifourcq, Theo Ceccaldi i Valentin Ceccaldi. 11 edycja Letniej Akademii Jazzu. Klub Wytwórnia w Łodzi. Muzyka In Love With to eksperymentalne połączenie jazzu i awangardy, kompozycje często pozbawiane widocznego zakończenia, łączące chaos z uporządkowaniem, scalające pozornie niepasujące do siebie elementy w spójny, muzyczny twór.

Facebook: Foto Marek Kowal


WIDZEW ŁÓDŻ – OLIMPIA ELBLĄG 1: 0

ppouyui;;;

2 liga. Bramkę zdobył Damian Paszliński (fot. 8 i 9). Widzów ponad 17 tysięcy. Przyjezdni przegięli i ochrona użyła gazu. Dlatgo widzewscy kibice w pobliżu sektora przyjezdnych zakrywali twarze szalikami (fot. 18). Szybko się rozwiało.

Facebook: Foto Marek Kowal


TRONDHEIM JAZZ ORCHESTRA & OLE MORTEN VAGAN

iioitretuiy

11 edycja Letniej Akademii Jazzu. Klub Wytwórnia w Łodzi. Finałowy koncert mistrzowskich warsztatów jazzowych International Jazz Platform, które odbywają się w ramach Letniej Akademii Jazzu.

Facebook: Foto Marek Kowal


INGEBRIGT HAKER FLATEN I JEGO ZESPÓŁ

2356888543456

11 edycja Letniej Akademii Jazzu. Klub Wytwórnia w Łodzi. Istotnym jej elementem są mistrzowskie warsztaty jazzowe International Jazz Platform. Młodzi muzycy jazzowi z Polski i zagranicy pod okiem międzynarodowej kadry doskonalą warsztat i rozwijają swoje horyzonty muzyczne. Po zakończeniu warsztatów mentorzy utworzyli ze swoimi podopiecznymi zespoły  i zaprezentowali je na specjalnym koncercie. Na zdjęciach ekipa kontrabasisty Ingebrigta Hakera Flatena.

Facebook: Foto Marek Kowal