Monthly archives: Sierpień, 2018

SEBASTIAN ZAWADZKI ORCHESTRA

iiytewwrui

Piękne dźwięki polsko-skandynawskiego nonetu pod wodzą kompozytora i pianisty Sebastiana Zawadzkiego. Niestety,to już finałowy koncert 11. edycji Letniej Akademii Jazzu. Zdjęcia ze wszystkich koncertów jazzowej Akademii: http://marekkowal.pl/?cat=39 . Więcej informacji o muzykach i festiwalu: http://www.letniaakademiajazzu.pl

Facebook: Foto Marek Kowal


NIHIL NOVI

gjkkfsehj

Punk Rock z Częstochowy. Wokal – Patryk Kolczowski, perkusja – Marcel Śliwiński, gitara – Karol Seweryn, Bas – Kamil Jaksender. Zdjecia z koncertu (13.12.2017) w łódzkim klubie muzycznym New York. Więcej informacji na fanpage’u kapeli a tam taki post z 23 lipca: ” Nihil Novi nie żyje.”

Facebook: Foto Marek Kowal


KAROLAK. SERAFIŃSKI. SKOLIK.

tt223uu65ry

W łódzkiej Manufakturze doszło do niecodziennego spotkania muzycznego. Wielcy wirtuozi organów Hammonda, Wojciech Karolak i Paweł Serafiński zagrali na wspólnym koncercie. A do tego, trio dopełnił na perkusji Arek Skolik. Prawdziwa muzyczna uczta. Szkoda tylko, że z powodu niepewnej aury koncert przeniesiono z estrady plenerowej do niewielkiej sali. Wydarzenie odbyło się w ramach Manu Summer Jazz Sundays.

Facebook: Foto Marek Kowal


WIDZEW ŁÓDŹ – RESOVIA RZESZÓW 2:1

wrujkbxrip

Na trybunie VIP widzewska super obrona: Chodakowski, Kostrzewiński, Grębosz (fot.3). Szybki gol Dario Kristo w 2 minucie (fot.1). Potem w 30 min. karny Mateusza Michalskiego (fot.12). Dla gości Sebastian Zalepa w 78 min. (fot.18) Na widowni paru facetów stąd i stamtąd rwało się do burdy, stwarzając problemy ochronie i zagrożenie dla dzieci zasiadających na trybunach. Szczególnie „zaimponował” koleś wojujący „daszkiem” nad rozporkiem. No, ale jak to się ma do wspaniałego dopingu 16 tysiecy prawdziwych kibiców? Nijak,..

Facebook: Foto Marek Kowal


BUDOWLANI S.A. ŁÓDŹ – ARKA GDYNIA 87:7

tthjl''jvd

Zaległy mecz Ekstraligi rugby. Master Pharm Budowlani SA Łódź – RC Arka Gdynia. Po raz pierwszy na obiektach Łodzianki w Parku 3 Maja. Kibice zostali zaproszeni na mecz za darmo. „Chcemy naszym fanom pokazać obiekt na Łodziance, który stał się naszym nowym domem” – powiedział dyrektor sportowy Budowlanych SA, Mirosław Żórawski.

Facebook: Foto Marek Kowal


MEN OF THE WILD AGE

uutrtyu77664333tu

Warszawski zespół stoner / hard rockowy, założony w upalne lato roku 2016 przez pięciu przypalonych słońcem facetów.
Muzycy czerpią swoje inspiracje z klasyki gatunku stoner, doom, hard rocka. Więcej informacji na fanpage’u kapeli. Zdjecia z koncertu (13.12.2017) w łódzkim klubie muzycznym New York.

Facebook: Foto Marek Kowal


JAZZ BAND MŁYNARSKI-MASECKI 

thioigeegh

11 edycja Letniej Akademii Jazzu. Klub Wytwórnia w Łodzi. Jazz Band Młynarski-Masecki przywraca drugą młodość przedwojennemy polskiemu jazzowi. Syn nieodżałowanego Wojciecha Młynarskiego, Jan Emil Młynarski i pianista Marcin Masecki oraz muzycy jazz bandu odkurzają utwory z lat ’20 i ’30, te popularne i te zapomniane nadając im nowy blask. Pierwsza płyta Jazz Bandu Młynarski-Masecki „Noc w wielkim mieście” stała się znaczącym wydarzeniem muzycznym i płytą platynową. Zespół gra w składzie: Marcin Masecki – pianino, Jan Emil Młynarski – śpiew, bandżola, Jerzy Rogiewicz – perkusja, Piotr Wróbel – suzafon, , Tomasz Duda – saksofon, Jarosław Bothur – saksofon, Michał Fetler – saksofon.

Więcej informacji o muzykach i festiwalu: http://www.letniaakademiajazzu.pl

Facebook: Foto Marek Kowal


SUNDIAL

fbjjdsdhuuu

Trio: Wojciech Jachna, Grzegorz Tarwid, Albert Karch. 11 edycja Letniej Akademii Jazzu. Klub Wytwórnia w Łodzi. Delikatna kameralistyka, nowoczesny akustyczny mainstream z elementami improwizacji free. Nowa płyta tego składu to „Sundial II”. Więcej informacji o muzykach i festiwalu: http://www.letniaakademiajazzu.pl

Facebook: Foto Marek Kowal


ŁKS ŁÓDŹ – STAL MIELEC 0:2

6600526990--

Na ławce Stali trener bramkarzy Bogusław Wyparło czyli Bodzio W. uwielbiany przez kibiców ŁKS wieloletni bramkarz łódzkiej drużyny. Kibice okazali to, że nadal go szanują. Mecz obserwował Jacek Magiera trener reprezentacji Polski U-20. Na zdjeciu z innym byłym zasłużonym dla ŁKS piłkarzem, Łukaszem Madejem.

Facebook: Foto Marek Kowal


CHAOSTREAM

ukkhgssyol

Beata Kaludov – wokal, Bartosz Długołęcki – wokal, Maksymilian Walczak – wokal, Michał Bartos – gitara basowa, Radosław Kolago – gitara, Marcin Filipek – gitara, Michał Tobjasz – perkusja. „Ta mieszanka wszystkich charakterów sprawiła, że wytwarza się pozorny chaos, lecz wszystko krystalizuje się w fuzji ciężkiego brzmienia i melodyjności” – tak przedstawiają się muzycy na fanpage’u swojego zespołu. Tam też więcej informacji i namiary. Zdjęcia pochodzą z koncertu zagranego 20. grudnia 2017 r. w łódzkim Klubie Muzycznym NEW YORK. Zespół udzielał się między innymi na koncertach charytatywnych dla Fundacji ,,Też chcemy być’’ oraz dla Domowego Hospicjum Dziecięcego ,,Promyczek’.’

Facebook: Foto Marek Kowal