Monthly archives: Październik, 2018

DLACZEGO REMIX NEKU ?

piwo dlugie

Tutaj; https://soundcloud.com/ne…/neku-chodz-ze-mna-na-serio-remix…Takie spotkania stanowią o urodzie życia. (Neku) Cypriana znam od zawsze. Nie ma taty. Gdy był mały to zdarzało mi się pomagać w sprawach życiowych jego mamie, koleżance mojej ówczesnej partnerki. Później zabierałem go na mecze i woziłem na treningi piłkarskie a nawet byliśmy razem pokopać.Także gdy mieszkał u cioci w Opocznie to, przyjechał do mnie pare razy. Po 2008 roku kontakt się rozluźnił. Chłopak pojechał na Cypr do swojej mamy, która tam pracowała a on uczył się i trenował. W lutym tego roku znów się odnaleźliśmy i spotkaliśmy na piwie. Wszak to już dorosły, ponad dwudziestoletni chłop. Wspominał wtedy, że kompletuje sprzęt by na poważnie spróbować sił w rapowaniu. Rozwija się. Będzie super.

facebook; Foto Marek Kowal


ŁKS ŁÓDŹ – GKS JASTRZĘBIE 2;0

dfgyy543edv

1 Liga. 20.10.2018

facebook; Foto Marek Kowal


FADO W KOŚCIELE

tkllitre38

Spokojnie… Ksiądz Sondka nie śpiewał, tylko tak wygląda. Za to w łódzkim Kościele Środowisk Twórczych zaśpiewała mistrzyni portugalskiego fado Elsa Matos Gomes wraz z zespołem. Niezwykły koncert w niecodziennej scenerii. Trwa cykl imprez z okazji jubileuszu 25-lecia Kościoła Środowisk Twórczych. Ksiądz Waldemar Sondka , rektor tego kościoła to człowiek legenda, katolicki przewodnik duchowy łódzkich artystów i twórców kultury, założyciel i dyrektor Teatru Logos oraz Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej. Powszechnie lubiany i szanowany kapłan archidiecezji łódzkiej, także przez tych, którzy mają inne przekonania światopoglądowe.

fcebook; Foto Marek Kowal


U20 POLSKA – CZECHY 3;0

cvgkooy322uo[

W drużynie Jacka Magiery zagrało dwóch łodzian; Jan Jasiek Sobociński z ŁKS nr 15 i Konrad Gutowski z Widzewa nr 20. Drużyny zagrały w składach;
Polska: Majecki – Szota, Walukiewicz, Sobociński, Gryszkiewicz (31. Steczyk) – Strózik (68. Gutowski), Kanach, Łyszczarz (89. Makowski), Moder (67. Kopacz), Puchacz – Góral (79. Benedyczak). Trener Jacek Magiera
Czechy: Jedlicka –Souček, Klíma, Král, Holík – Sadílek (84. Krejčí), Janošek, Havelka (77. Žitný), Lingr (62. Granečný), Rezek (61. Douděra) – – Šašinka (84. Šípek). Trener Karel Krejc

facebook; Foto Marek Kowal


RAGNAR OLAFSSON

tthjppo764re

Prosto z Islandii, TU w Łodzi. Ragnar Ólafsson , muzyk kapeli Arstidir do nas przyjechał z projektem solowym, który zawarł między innymi na płycie ”Urges”. Znów gra TU muzyka. Łódź, ul. Rewolucji 1905 r. 10. Przed wielu laty był tu klub muzyczny Partes, później Szafa. Teraz jest TU.

Facebook; Foto Marek Kowal


COMA W RADIU ŁÓDŹ

bhhyrwwgu67p[ljr

Zespół COMA rozpoczął swą jubileuszową trasę koncertową ”BLISKO”. Najbliżej jak sie dało, czyli w studiu Radia Łódź. W miejscu gdzie 20 lat temu powstały pierwsze nagrania i gdzie odbył sie pierwszy poważny koncert kapeli. Przy tej okazji dyrektor programowy Radia Łódź Marcin Wąsiewicz sprezentował muzykom oryginalną taśmę z pierwszym utworem nagranym tutaj na pierwszy singel Comy.

Facebook; Foto Marek Kowal


ŁKS ŁÓDŹ – WIGRY SUWAŁKI 2:1

xchjy43ekkvbm

1 Liga. Na boisku wygrana a na trybunach doping i tradycja. Dziś na fot.1 Mirosław Bulzacki, dawny filar defensywy ŁKS i reprezentacji, bohater z Wembley. Fot. 14 gol z karnego. Fot. 13 , rzut karny dla gości. Po odbiciu piłki od słupka i niefortunnej próbie jej wybicia przez łódzkiego obrońcę, gol samobójczy.

Facebook; Foto Marek Kowal


MAGICZNA DŻUNGLA

ffbnjuyf24ikl

Festiwal Roślin Owadożernych – „Magiczna Dżungla” – Łódź. Wytrwali obserwatorzy mogą wypatrzeć jak roślina pochłania owada. Dla mniej cierpliwych wyświetlane są na telebimie filmy pokazujące te zjawiska. Wszyscy miło spędzają czas w otoczeniu przedstawicieli różnych gatunków tych osobliwych roślin a także innych okazów tropikalnej flory. Jest też na przykład barwna kolekcja storczyków. Można nawet zrobić sobie fotkę w charakterze ofiary pochłanianej przez roślinę a na kiermaszu zakupić roślinkę, która stanie się postrachem dla domowych much. Bliżej można też zapoznać się z osobliwościami tropikalnej fauny. Nie dziwi, że bezpośredni kontakt z wężem zbożowym, karaluchem „potworem” czy robalem, którego nazwy nie zapamiętałem, budzi spore emocje. Pewna pani nie wytrzymała napięcia wynikającego ze spotkania z ogromnym ślimakiem, gdy ten spokojnie spacerował po jej ręce. Nagle z okrzykiem, szybko odstawiła go na stolik. „Jakoś tak dziwnie na mnie spojrzał” – wytłumaczyła swoje zachowanie. Magiczną dżunglę w hali Expo przy al. Politechniki można jeszcze odwiedzić dzisiaj, w niedzielę (7. października ) w godz. 10-17.

Facebook; Foto Marek Kowal


KONIECZNY, NAPIERAŁA, SCHUBERT, BARAŃCZAK

uu5r3io95r

Filharmonia Łódzka . Franz Schubert ” Podróż zimowa” op. 89. Cykl pieśni posępnych, a więc wesoło nie było. Było natomiast pięknie i przejmująco. Wystąpili: Tomasz Konieczny , światowej sławy bas-baryton, mieszkajacy w Wiedniu, ale wywodzący się z Łodzi oraz Lech Napierała , też „wiedeńczyk”, pianista występujący na prestiżowych salach koncertowych świata. ”Podróż zimowa” zabrzmiała w nowej formie. Zamiast klasycznych wierszy Wilhelma Mullera, usłyszeliśmy pieśni z poezją Stanisława Barańczaka, który zafascynowany muzyką Schuberta stworzył ich własną wersję. Niecodzienna poezja codzienności. Niby reporterskie spojrzenie na otoczenie, a głęboko uduchowione i filozoficzne. No i ta pointa w ostatniej pieśni… Całość pieknie zabrzmiała w wykonaniu mistrza Tomasza Koniecznego. Artyści po raz pierwszy w historii nagrali „Podróż zimową” w takiej wersji, a płyta z tym nagraniem była dostępna w foyer filharmonii, gdzie po koncercie można było się z nimi spotkać i uzyskać autografy.

Facebook: Foto Marek Kowal


WEEDPECKER. SUMMER DYING LOUD

yjkjrweull

Aleksandrów Łódzki 7.09.2018. 10 edycja Summer Dying LoudWeedpecker. Super , chłopcy zagrali. Poczułem we włosach powiew wiatru psychodelii z lat ’70. Zaraz, zaraz… Wróć !… Co ja tam napisałem? No tak… włosów to ja ostatecznie i definitywnie nie mam już ze 20 lat z okładem. A na poważnie; naprawdę świetne dźwięki.

Facebook: Foto Marek Kowal