to to dfghjutrrghj

Jak postrzegamy Innego?. Jak my jesteśmy postrzegani przez Innych gdy sami stajemy się dla nich tymi Innymi. Jak przełamywać negatywne stereotypy, jak czerpać pozytywne doswiadczenia i wartości z odmienności Innych. Debatę zorganizowała Fundacja Kolorowo w łódzkim Centrum Promocji Mody.
Najpierw młodzież w grupach spotkała sie z mentorami: Tomaszem Gąsienica-Józkowym – stylistą, projektantem mody, dziennikarzem, Piotrem Kłysem – przewodniczącym Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. różnorodności i przeciwdziałania dyskryminacji Urzędu Miasta Łodzi. dr Moniką Kopytowską – językoznawcą w Uniwersytetu Łódzkiego i Joanną Podolską – dziennikarką, dyrektorką Centrum Dialogu Marka Edelmana,
Niezwykle pożyteczna dla uczniów była głęboka intelektualnie a prosta w przekazie debata między Janiną Ochojską – działaczką humanitarną, arcybiskupem Grzegorzem Rysiem – metropolitą łódzkim i Michaelem Schudrichem – naczelnym rabinem Polski. Po nich uwagę młodzieży skupił błyskotliwy Szymon Hołownia – dziennikarz i pisarz.
Debatę prowadzili ks. Krzysztof Niedałtowski (duszpasterz środowisktwórczych w Gdańsku) i Joanna Wiernicka-Zawisza (dziennikarka).
A wszędzie, w trakcie całej imprezy krzątała się Agnieszka Wojtas (Fundacja Kolorowo). Na co dzień dyrektorka i nauczycielka w prywatnej szkole Kornelówka. Od kilku lat w szkole tej uczą się dzieci syryjskiej rodziny , która znalazła bezpieczny azyl w naszym mieście.

Facebook: Foto Marek Kowal