11111111

I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Klasa IV c, a więc nasza klasa (maturalna). Takie czasy. Kto nie byłby na pochodzie nie miałby matury . I tyle…

Nie przypominam sobie jednak żebyśmy z tego powodu specjalnie cierpieli. Byliśmy młodzi, ciekawi świata i pełni nadziei.
Przypomina mi się natomiast taka obyczajowość.Wszyscy starali się nie dać sobie wtrynić „szturmówki” czerwonej. Już lepiej paradować w pochodzie z flaga białoczerwoną. Później jak najszybciej trzeba było zdać chorągiew, odhaczyć się na liście i na lody, kawę lub piwo (to ostatnie w tamtych czasach nie było takie oczywiste dla licealistów).

Na zdjęciu pierwszym maszeruje mój przyjaciel ze szkolnej ławy od podstawówki, Grzesiek Janiszewski. Po 30 latach odnaleźliśmy się, a przed ośmiu laty został ojcem chrzestnym mojej córeczki Oliwki. Na zdjęciu piątym Bogdan Borowski. Pierwszy został wezwany do Ostatecznej Odpowiedzi. Któryś z kolegów powiedział na pogrzebie, że nam już będzie łatwiej, bo jak kogoś z nas wyrwą do tej Tablicy, to będzie miał nam kto podpowiadać. Jest już tam Bogdan.

Na innych fotkach jest między innymi facebookowa znajoma Ewa Tarkowska (wtedy Bledziewska). Na jednym zr zdjeć na marekkowal.pl jest też inny facebookowicz Tomasz Zagozdon. Pozostałe koleżanki i kolegów zachęcam do oznaczania. Nie zrobiłem tego, gdyż nie wiedziałem czy życzylibyście sobie tego. Wszystkich Was serdecznie pozdrawiam.

Facebook: Marek Kowal